NHL: Trzy gole w debiucie Marka Parrisha

Mark Parrish.
Hat trickiem popisał się w swoim pierwszym meczu w ekipie Dallas Mark Parrish. "Gwiazdy" ograły dzięki temu na wyjeździe Anaheim. Wspaniały rekord Petera Lavioletta na ławce trenerskiej. Dogrywka w Buffalo. Karne w Columbus.

Minionej nocy kibice hokejowej ligi NHL przeżyli mnóstwo emocji związanych z wydarzeniami na lodowej tafli. Było wiele bramek, dogrywki i rzuty karne. A zatem napięcie towarzyszyło spotkaniom od początku do samego końca.

Wystrzałowy debiut

Swoje pierwsze spotkanie w barwach Dallas Stars rozegrał Mark Parrish. Wypadło ono znakomicie, bowiem zostało okraszone strzeleniem trzech goli. Ta sztuka udała się nowemu napastnikowi „Gwiazd” po raz szósty w jego karierze. Wyczyn tym bardziej okazały, że Parrish oddał w całym meczu tylko 4 celne strzały na bramkę rywali. Nic zatem dziwnego, że został on uznany za ojca zwycięstwa swojej ekipy na Anaheim Ducks 5:2. Dla Dallas był to bardzo ważny wyjazdowy tryumf. Wiktoria numer 5 w tym sezonie pozwala „Gwiazdom” na włączenie się do walki o czołowe lokaty. Na razie w swojej grupie są na trzeciej pozycji z 12 punktami.

„Szable” poległy w dogrywce

Dodatkowy czas gry był potrzebny do wyłonienia zwycięzcy spotkania w HSBC Center pomiędzy Buffalo Sabres a Atlanta Thrashers. Ku rozpaczy miejscowych fanów hokeja decydujące trafienie należało do gości, którzy za sprawą trafienia Jasona Williama zgarnęli dwa punkty za ten mecz i zwyciężyli 4:5. Ten sam zawodnik w piątej minucie spotkania otworzył wynik meczu.

Dwa gole dla przyjezdnych zdobył także Bryan Little, zaś dwie asysty lider zespołu Ilja Kowalczuk. „Drozdy” odnosząc piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach pokazały, że nie należy ich skreślać po niezbyt udanych pierwszych dniach rozgrywek. Buffalo zaś mimo zaskakującej porażki utrzymało z 19 „oczkami” prowadzenie w Northeast Division.

Rekord trenera

Szkoleniowiec Carolina Hurricanes (Peter Laviloette) w piątkowy wieczór, został największym bohaterem nie tylko spotkania z Ottawa Senators, ale całej NHL. Jego podopieczni po bardzo wyrównanym i zaciętym boju pokonali „Senatorów” 2:1, strzelając decydującą bramkę na niespełna trzy minuty przed końcem spotkania (trafienie Joe Corvo po akcji Roda Brind’Amura i Tima Gleasona). Spotkanie zakończone takim wynikiem oznaczało, że trener „Huraganów” osiągnął swoje 240 zwycięstwo w karierze, dzięki czemu stał się samodzielnym liderem klasyfikacji trenerów urodzonych w USA, wyprzedzając w niej innego czynnego szkoleniowca Johna Tortorellę (obecnie Tampa Bay).

Na pochwały zasłużył po tym spotkaniu także bramkarz Caroliny, którym w piątkową noc był Michael Leighton. Obronił on 22 strzały graczy z Ottawy i skapitulował tylko raz, kiedy to pod koniec drugiej tercji pokonał go Mike Fisher. Pewnego smaczku wynikowi tego spotkania dodaje także, to, iż strzelec decydującej bramki (Joe Corvo) w poprzednim sezonie grał w … Ottawie.