NHL: Wpadka "Kaczorów"

Logo drużyny
Logo drużyny Anaheim Ducks
W piątkowej serii spotkań hokejowej ligi NHL padło kilka niespodziewanych rozstrzygnięć.

I tak Anaheim Ducks przegrali u siebie z Tampa Bay Lightning 3:4, St. Louis Blues wygrało w Vancouver 6:4, zaś Washington Capitals ulegli u siebie Columbus 0:3.

"Błyskawice" błysnęły

Dosyć spory zawód przeżyli fani ekipy Ducks z Anaheim, gdyż ich ulubieńcy niespodziewanie polegli u siebie w meczu z jedną z najsłabszych drużyn ligi jaką jest Tampa Bay. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w liczbie oddanych strzałów (32 – 19), jednak nie potrafili przełożyć tego na zdobywane bramki. Wśród gości prym wiodło trio: Ryan Malone (2 gole), Martin St. Louis (gol i dwie asysty) i Vincent Lecavalier (dwie asysty).

Miejscowej drużynie nie pomogła dobra końcówka drugiej tercji, kiedy to w ciągu kilkunastu sekund bramki strzelili Steve Montador i Chris Pronger. Trzecią tercję wygrali goście i to oni ostatecznie zgarnęli całą pulę punktową. Było to dopiero 8 ich zwycięstwo na wyjeździe i z 34 punktami są na 4 miejscu w Southeast Division. „Kaczory” z Anaheim są na drugim miejscu w Pacific Division z 47 pkt.

Wpadka Capitals

Jeszcze gorzej niż Anaheim przed własną publicznością w piątkowej serii gier wypadła drużyna Washington Capitals. „Stołeczni” przegrali u siebie z Columbus Blue Jackets 0:3. W każdej tercji tracili po jednej bramce, sami zaś nie mogli poradzić sobie w ataku z dobrze dysponowaną tego dnia defensywą „Niebieskich Kurtek”.
Dwa spośród trzech goli dla gości padły podczas ich gry w liczebnej przewadze. Okazji do takiej gry było w tym meczu sporo, bowiem zawodnicy Washingtonu siedmiokrotnie lądowali na ławce kar. Dwa takie prezenty wykorzystali Fiodor Tjutin (39. minuta) i Jared Boll (55. minuta). Obaj gracze zaliczyli także po asyście. Trzecią bramkę dla Columbus dołożył R.J Umberger w pierwszej tercji. Było to jego 12 trafienie w sezonie.

Tymczasem gospodarze mimo ogromnej przewagi w liczbie oddanych strzałów (45 – 23), nie znaleźli sposobu na znakomicie dysponowanego tego wieczoru bramkarza Blue Jackets Steve’a Masona. Nawet Aleksander Owieczkin nie zdołał zdobyć bramki, mimo że w całym meczu oddał niespotykaną ilość strzałów – 12. Dla Masona był to 6. w tym sezonie mecz bez straty gola. Potwierdził on, że jest najlepszym bramkarzem ligi, przynajmniej na tym etapie rozgrywek.

Sukces Blues

Udanie zaprezentowali się gracze St. Louis w wyjazdowym spotkaniu z Vancouver Canucks. Po dobrej grze odnieśli niespodziewane zwycięstwo 6:4.
Wprawdzie pierwszą tercję wzięli gospodarze dzięki trafieniom Jannika Hansena i Willie’go Mitchella, to jednak końcówka meczu należała do przyjezdnych.

Ekipa Blues dyktowała warunki gry niemal przez całe spotkanie, o czym najdobitniej świadczy bilans strzałów na bramkę rywali, który wyniósł 36 – 22 na korzyść St. Louis. Decydujące uderzenie gości miało miejsce na trzy minuty przed końcem meczu. Wtedy to zdobyli dwie bramki za sprawą Brada Boyesa (19 gol w sezonie) i Brandona Combreena.

Dla Canucks sytuację próbowali ratować Willi Mitchell, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę oraz tradycyjnie już bracia Sedinowie. Henrik zdobył dwie asysty, zaś Daniel raz trafił do siatki rywali, a także asystował przy jednej z bramek.
Kolejne spotkanie w brawach Vancouver rozegrał Mats Sundin, ale mimo spędzenia na lodzie blisko kwadransa, nie zdobył ani jednego punktu. Nie zdołał nawet oddać strzału.

W barwach St. Louis swoje trzynaste trafienia w bieżącej kampanii zaliczyli David Backes (17. minuta) i Patrik Berglund (38. minuta)

Mimo zwycięstwa goście niezmiennie okupują ostatnią pozycję w Grupie Centralnej z 35 „oczkami”, zaś „Orki” z Vancouver są z 49 pkt., na drugim miejscu w dywizji północno – zachodniej.