NHL: Wspaniały występ Aleksandra Owieczkina

Logo Capitals
Logo Capitals 1
Dzięki doskonałej grze rosyjskich graczy, Washington Capitals pokonali Ottawa Senators 7:4. Trzy gole zdobył Aleksander Owieczkin. Nashville lepsze od Edmonton. Boston Bruins nie dali szans Montrealowi.

Aleksander Owieczkin strzelił trzy bramki i poprowadził Washington Capitals do zwycięstwa, na własnej hali, nad Ottawa Senators 7:4. Swojego lidera dzielnie wspierali Mike Green (gol i trzy asysty) oraz Siergiej Fiodorow (3 asysty). Wśród gości najlepiej zaprezentował się strzelec dwóch goli, szwedzki skrzydłowy, Daniel Alfredsson. Gola i asystę dla Sens dołożył Dany Heatley.

Kiedy w 4. minucie meczu akcję Jasona Spezzy i Dany Heatley’a celnym strzałem wykończył Daniel Alfredsson, dając tym samym prowadzenie "Senatorom" z Ottawy, ponad 18 tysięcy widzów w Verizon Center wpadło w konsternację. Oto ich pupile murowany faworyt w potyczce ze słabo spisującymi się w tym sezonie Senators otwarcie meczu miał wręcz fatalne.

Jednak obawy te szybko zostały rozwiane przez graczy gospodarzy. W 10. minucie spotkania stojący w bramce przyjezdnych Brian Elliot dwukrotnie kapitulowało po strzałach „Stołecznych”. Oba gole padły przy grze w przewadze. Ich autorami byli Aleksander Owieczkin i Mike Green.

Kiedy druga tercja rozpoczęła się od kolejnych dwóch trafień Washingtonu w ciągu 120 sekund stało się jasne, że to gospodarze zgarną całą pulę punktów w tym spotkaniu. W bramce gości stanął Alex Auld, ale i on nie był w stanie zatrzymać tego wieczoru rozpędzonych Capitals. Jeszcze w tej tercji do siatki Ottawy krążek kierowali Aleksander Siemin i Aleksander Owieczkin (36 goli w sezonie).

Goście wprawdzie oddali 38 strzałów na bramkę miejscowej ekipy (Washington odpowiedział 30 próbami), ale to skuteczność rosyjskich graczy w barwach Capitals okazała się kluczem do zwycięstwa w tym meczu.

Washington Capitals po tym sukcesie umocnili się na pierwszym miejscu Southeast Division z 68 punktami. W całej Konferencji Wschodniej lepsi są tylko Boston Bruins z 80 „oczkami”. Ottawa Senators z dorobkiem 41 punktów zamykają tabelę Northeast Division z marnymi szansami na awans do play off.