NHL: Zwycięstwo Ottawy, porażka "Nafciarzy"

Gracze Ottawa Senators uporali się po zaciętym meczu z New Jersey Devils.

W najciekawszym meczu dzisiejszej nocy, w lidze NHL, Ottawa Senators pokonali New Jersey Devils 4:2. Gospodarze już po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a to za sprawą trafień Chrisa Kelly (5 min.) i Danny'ego Heatley'a (16 min.). Druga tercja padła łupem "Diabłów" z New Jersey, dzięki trafieniu Arona Ashama (39 min.). "Senatorowie" nie pozwolili jednak na rozwinięcie skrzydeł graczom New Jersey i Wade Redden w 46 minucie zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

New Jersey odpowiedziało trafieniem Zacha Parise (48 min.). Wynik ustalił Daniel Alfredsson kierując krążek do bramki przyjezdnych w ostatniej minucie gry.

Duże emocje były także w Detroit, gdzie tamtejsze "Czerwone Skrzydła" uporały się z Edmonton Oilers. W pierwszej tercji na bramki Mikaela Samuelssona i weterana NHL Chrisa Cheliosa "Nafciarze" z Edmonton odpowiedzieli golem Shawna Horcoffa. Druga część gry zakończyła się remisem. Najpierw na 3:1 podwyższył Tomas Holmstroem, a na 10 sekund przed końcem tej części gry kontaktowego gola dla Oilers zdobył Andrew Cogliano. W ostatniej minucie meczu wynik ostatecznie ustalił Kris Draper.

W ostatnim poniedziałkowym meczu New York Islanders ulegli u siebie "stołecznym" z Waszyngtonu. Już w 7 minucie gry, gola dla "Wyspiarzy" zdobył Richard Park. Niestety dla gospodarzy były to miłe złego początki. Dwie kolejne tercje wygrywali już Wsahington Capitals. W drugiej gola zdobył dla gości Viktor Kozłow (28 min.), a w trzeciej wynik meczu ustalił Brooks Laich (38 min.).