Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie/bezpieczny internet

Ewa Bo
Ewa Bo
Internet
Internet http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d2/Internet_map_1024.jpg
Ile godzin dziennie spędzamy przed komputerem? Czy i jak internet wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu? Na to pytanie bardziej szczegółowo odpowiedzą naukowcy, gdy w nadchodzących latach przeprowadzą szereg badań w tym zakresie. A co wiemy dzisiaj na ten temat?

W 2007 roku profesor psychiatrii z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles Gary Small zaprosił internautów (nowicjuszy i weteranów) do udziału w badaniu aktywności mózgu. Kiedy uczestnicy surfowali po necie, on metodą rezonansu magnetycznego skanował ich mózgi, szukając obszarów o wzmożonej aktywności.

Gdy wszyscy czytali zwykły tekst różnic nie było, ale w przypadku analizowania stron internetowych, mózgi doświadczonych internautów wykazywały większą aktywność niż mózgi początkujących. Widoczne to było zwłaszcza w obszarze kory przedczołowej, odpowiedzialnej za rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji.

Z badania wynika, że ścieżki neuronalne w mózgach doświadczonych użytkowników sieci powstały właśnie w wyniku korzystania z internetu. Jednak nie można zapominać, że większa aktywność nie oznacza lepszego funkcjonowania mózgu. Bowiem surfowanie po stronach połączonych ze sobą za pomocą linków, to swoisty aerobik dla umysłu powodujący zaburzenia koncentracji.

Źródło: http://wyborcza.pl/1,98077,8034362,Co_internet_robi_nam_z_mozgiem.html

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto