Kaplica Sykstyńska, Watykan © fragment fresku "Stworzenie Adama", Michał Anioł, 1511
[3/12]

Kaplica Sykstyńska, Watykan

Kaplica Sykstyńska w Pałacu Watykańskim kryje w sobie niezwykły skarb, jakim jest zespół fresków autorstwa Michała Anioła.

Zwiedzający mogą podziwiać majestatyczny Sąd Ostateczny na ścianie na wprost wejścia oraz 12 scen ze Starego i Nowego Testamentu. Na sklepieniu znajduje się jeden z najsłynniejszych motywów malarskich świata - Stworzenie Adama. Jest to zaledwie jedna z 9 kwater zdobiących sklepienie, pomiędzy którymi Michał Anioł umieścił 12 postaci proroków i sybill.

Aby w spokoju przyjrzeć się jednym z najsłynniejszych fresków świata, wystarczy wejść na stronę Muzeów Watykańskich.

Kliknij, by zwiedzić kaplicę SykstyńskąWspółczesny świat oferuje możliwości, jakie nie śniły się największym filozofom. Marzyliście, by zobaczyć słoneczniki Van Gogha lub Narodziny Wenus? Na razie może to być ciężkie do zrealizowania na żywo, na szczęście jednak największe muzea świata udostępniają nie tylko swoje zbiory, ale nawet całe wycieczki online. Choć podczas wirtualnego zwiedzania ciężko podziwiać fakturę farby, można doświadczyć kilku rzeczy niemożliwych podczas pobytu w galerii sztuki. Jakich? Można na przykład przyłożyć do obrazu łyżkę, by odkryć ukryty w nim kształt. Co jeszcze? Sprawdźcie sami, w tym momencie, zupełnie za darmo.

Najnowsze wiadomości

reklama