Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nieistniejące filmy. Znacie je? [Akcja Szlachetnej Paczki]

red.
materiały promocyjne
5 produkcji filmowych z udziałem 11 polskich gwiazd. Wywiady z aktorami i plakaty filmowe w Multikinie i na billboardach. Dziesiątki przedpremierowych recenzji i zapytania o premiery kinowe. Czy to odrodzenie polskiej kinematografii? Nie, to Szlachetny Projekt Filmowy – kampania SZLACHETNEJ PACZKI.

„Wyblakłe marzenia” z Julią Kamińską i Tomaszem Saprykiem to opowieść o człowieku, który po 10 latach wybudza się ze śpiączki. „Mamy czas” – dramatyczna historia niepełnosprawnego rodzeństwa (Piotr Adamczyk i Barbara Kurdej-Szatan), którym w pożarze giną rodzice. „Jutro było wczoraj” – historia mężczyzny (Jarosław Boberek), który spowodował wypadek, w którym zginęła jego rodzina. Mimo upływu lat, nie potrafi poradzić sobie z poczuciem winy. Brzemię to przejmujący dramat Jakuba (Tomasz Schimschainer) i jego rodziny, który w wyniku klęski żywiołowej traci całe gospodarstwo, które nie było ubezpieczone. Rachunek życia przedstawia starsze małżeństwo (Anna Seniuk, Jan Nowicki), które mimo wielu problemów i monotonii w życiu odnajdują w sobie miłość, którą się darzyli.

Co łączy te 5 filmów? To, że mimo iż na bilbordach widzimy przekazy filmowe zapraszające do kina, w kinach plakaty filmowe, w gazetach reklamy tytułów, w Internecie recenzje filmów i wywiady z aktorami, którzy opowiadają o swoich rolach, to filmów tych … nie ma. Szlachetny Projekt Filmowy to filmy, które nigdy nie zostały nakręcone. Nie muszą. Nie są fikcyjnymi opowieściami na podstawie scenariusza. To historie, które napisało życie i które jeszcze nie są zakończone. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI, mogą pomóc w tym, by zakończyły się szczęśliwie.

Więc po co to wszystko? To Szlachetny Projekt Filmowy – kampania SZLACHETNEJ PACZKI, która w niestandardowy sposób chce powiedzieć o tym, że wokół każdego z nas dzieją się historie tak poruszające, że mogłyby być materiałem do filmowego scenariusza.

Kampania SZLACHETNEJ PACZKI ma zwrócić uwagę odbiorców i mediów a w końcu skłonić żeby każdy z nas zmienił się z widza w reżysera i aktywnie pomógł, zamiast biernie się przyglądać nieszczęściu i biedzie.
Nagły wypadek, niepełnosprawność, samotność, choroba – te zdarzenia mogą dotknąć każdego z nas. Fabuły stworzonych filmów, mogłyby być scenariuszem oscarowego filmu. A jednak są oparte na historiach zwykłych ludzi. Takich, których spotkać można w Warszawie, Krakowie, Białymstoku czy małej wsi w każdym województwie. Ludzi, którzy są wokół nas i którzy przestali mieć możliwość reżyserowania swojego życia. Ludzi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy – podopiecznych SZLACHETNEJ PACZKI.

SZLACHETNEJ PACZCE w projekcie pomogli czołowi polscy aktorzy – na plakatach filmu Rachunek Życia, pojawił się Jan Nowicki z Anną Seniuk, w filmie Brzemię, „zagrali” Tomasz Schimscheiner i Magdalena Schejbal, w Mamy czas – Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Rafał Królikowski i Barbara Kurdej-Szatan, „Jutro było wczoraj”, to wielka rola Jarosława Boberka. Wyblakłe marzenia reprezentowali Tomasz Sapryk i Julia Kamińska. Udział 11 polskich gwiazd pozwolił zainteresować fabułą i tematem. Sprawić, że o filmach zaczęli pisać recenzenci, blogerzy i serwisy filmowe. Plakaty i opisy filmów wywołały spore zainteresowanie – pytania o premierę i chęć obejrzenia obrazów. SZLACHETNA PACZKA zaprasza jednak nie do tego, by biernie przyglądać się ludzkim dramatom, leczy by brać aktywnie udział w pomocy i stworzyć pozytywne zakończenie historii potrzebujących. Może to zrobić każdy – wystarczy zostać darczyńcą SZLACHETNEJ PACZKI.W role reżyserów wcielili się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i to ich nazwiska figurują na filmowych plakatach.

Karty zostały odkryte podczas konferencji prasowej SZLACHETNEJ PACZKI, która odbyła się w dniu 26.11.2015 w Multikinie w Warszawie. W konferencji prasowej wzięli udział aktorzy występujący na filmowych plakatach. Podczas konferencji został przedstawiony Raport o polskiej biedzie autorstwa SZLACHETNEJ PACZKI, który publikowany rok do roku, jest głównym źródłem informacji na temat biedy polskich rodzin i innych potrzebujących w kraju.

Jak pomóc bohaterom Szlachetnego Projektu Filmowego? SZLACHETNA PACZKA daje wiele możliwości – od bycia wolontariuszem, przez możliwość zostania darczyńcą (indywidualnie oraz jako firma) czy inwestorem społecznym. Zapraszamy na stronę projektu i zapoznania się z bazą rodzin, którym pomaga SZLACHETNA PACZKA. To nie film. To rzeczywistość. Pomóż ją reżyserować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto