MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niemcy. Wielki sukces Polonii z Oberhausen w 23. finale WOŚP 2015

Isabella Degen
Isabella Degen
Plakat, Sztab WOŚP Oberhausen
Po raz trzynasty Polonia z Oberhausen zagrała w 23. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Oberhausen w sobotę 10. stycznia w Restauracji Gdańskiej. Zebrano około 3,5 tys. euro, na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

W tym roku WOŚP po raz dwudziesty trzeci zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Orkiestra Owsiaka zagrała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
Niemiecka Polonia z Oberhausen, jak co roku pokazała wielkie zaangażowanie, czynnym udziałem publiczności, wolontariuszy i artystów, którzy wystąpili bezinteresownie.
Łącznie zebrano około 3.500 euro. Szefem Sztabu WOŚP w Oberhausen od samego początku jest Jerzy Uske, który zainicjował w 2002 roku Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z zespołem "Syndykat" w Restauracji Gdańskiej. Początkowo Jurek Uske prowadził Sztab WOŚP z ośmioosobową grupą, która z roku na rok powiększała się i dziś już liczy dwadzieścia osób.
Ze Sztabem WOŚP z Obrehausen współdziałają różne środowiska polonijne. W tym roku aktywnie wzięli udział: Polonijni artyści – grupa poetycka, Klika Bigos, Slońskie Muszkietery, Radio Śląsk, Pol-Cafe, Gmina Polska Piast z Essen oraz zespół Pol-Ton. Wystąpiło wielu muzyków, którzy pochodzą z Polski i mieszkają w Niemczech, wielu z nich co roku bierze udział w WOŚP.

Oprócz występów artystycznych, odbyła się wielka licytacja obrazów, grafik, albumów muzycznych, książek, ofiarowanych przez artystów. Podczas imprezy odbywały się porady dotyczące zdrowia i urody. Bardzo aktywne były panie Irena Thomann z Akuny oraz Grażyna Sbirenda - wizażystka, która każdego roku przygotowuje dziewczyny do wyborów Miss Polonia w Niemczech. Irena Thomann jest wielką fanką zespołu Nomedia. Wylicytowała dwa kolaże fotograficzne Nomedii za ponad 300 euro, autorstwa Roberta Widery, Lucyny Bystrońskiej-Widrea oraz Jurka Uske. Największa cenę - aż 620 euro osiągnął obraz Petera Smolki, nabył go Rafael Grabowiecki z Essen. Licytowane były również obrazy innych polonijnych artystów: Aleksandry Kulik, Danuty Janczak, Hanny Langer, Jana Lukosza i innych.
Sztab Oberhausen składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy razem zagrali w tym roku razem WOŚP. Przez cały dzień przewinęło się przez Gdańską około 300 osób.
W Niemczech Orkiestra grała w pięciu miastach. Zebrano ponad 17.100 euro z tego w Berlinie 2.350 euro, w Darmstadt ponad 6,5 tysiąca euro, w Oberhausen 3.500, w Kaiserslautern 1660 euro, a w Kiel ponad 3.100 euro.

W tym roku Sztaby zagraniczne zarejestrowały się m.in. w: Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Irlandii, Islandii, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto