Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe z Małopolski Ambasadorki gospodarności w Katowicach

HENRYK CZECHOWSKI
HENRYK CZECHOWSKI
Poseł Elżbieta Achinger z Wieliczki.
Poseł Elżbieta Achinger z Wieliczki.
Podczas pierwszego dnia III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach 16 września odbyło się Uroczyste wręczenie certyfikatów nowych 100 Ambasadorek Przedsiębiorczości Kobiet.

Wśród kobiet, które otrzymały certyfikaty były panie z Małopolski:

1. Adamczyk Agata jest radcą prawnym, założycielką Kancelarii Prawnej Agata Adamczyk & Współpracownicy w Krakowie.

Swoje usługi prawne świadczy od 2000 r dla potrzeb przedsiębiorców polskich i zagranicznych. Z uwagi na szeroką wiedzę jak też doświadczenie w zakresie: umów gospodarczych, prawa spółek, czynnie wspiera zainteresowane strony na każdym poziomie prowadzenia biznesu: od założenia spółki, poprzez negocjacje umów gospodarczych, kredytowych, inwestycyjnych, aż po restrukturyzację firmy.

Reprezentuje klientów przed sądami gospodarczymi i cywilnymi ponadto jako prawnik zajmuje się doradztwem firmom przy bieżącej działalności, jak też przy decyzjach strategicznych. Zna biegle język angielski i francuski. Na swoim koncie ma liczne publikacji w prasie prawniczej bardzo często jest prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych. www.adamczyk-law.pl

2. Drohomirecka Zofia jest właścicielką sieci sklepów z kawą „Pożegnanie z Afryką”. Ukończyła kierunek Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W Krakowie 21 lat temu założyła pierwszy w Europie środkowej kawowy profesjonalny sklep z wysokogatunkowymi kawami praktycznie z całego świata.

Powstała marka handlowa pod nazwą „Pożegnanie z Afryką” znana jest ze świeżo palonej kawy i oddaje ducha miejsc gdzie ta kawa rośnie. Znana jest też z tego, że jest pierwszą polską kobietą - przedsiębiorcą, która 20 lat temu zastosowała franchising jako formę rozwoju firmy. Do jej kolejnego osiągnięcia jest stworzenie ogólnopolskiej sieci sklepów i pijalni kawy. Należy do elity najbardziej znanych polskich ekspertek w dziedzinie kawy. Wyróżniona wieloma nagrodami, między innymi Perłą Biznesu przyznaną posiadanie umiejętności łączenie pracy w biznesie ze sztuką. www.pozegnanie.com

3. Giza Małgorzata jest Prezesem Spółdzielni Socjalnej PRZYSTAŃ w Raciechowicach. Z doświadczeniem pedagogicznym, jest pracownikiem bankowym ponadto zarządcą zakładów produkcyjnych. Członek zarządu Izby Gospodarczej w Dobczycach oraz Stowarzyszenia BE-20, stale współpracuje z organizacjami pozarządowymi szczególnie zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi i bezrobotnymi. Spółdzielnia PRZYSTAŃ, którą kieruje zatrudnia obecnie 18 osób, które wcześniej były bezrobotne. Zatrudnienie w Spółdzielni daje im szansę powrotu na rynek pracy jak też możliwość stabilizacji społecznej i zawodowej. Działalność Pani Małgorzaty Gizy pozwala na tworzenie więzi międzyludzkich, odbudowanie jak też podtrzymanie uczestniczenia w życiu środowiska społeczności lokalnej.

www.spoldzielnia-przystan.pl

4. Kasztelaniec Elżbieta jest właścicielką i założycielką Akademii Promocji Zdrowia, która w Krakowie i Warszawie. Przedsiębiorca jest od 1989 roku, to jest od czasu przemian gospodarczych i politycznych. Początkowo był problemy z powodu, że brak było wzorców, jak też mistrzów z doświadczeniem, którzy mogliby podzielić się swoją wiedzą.

Pani Elżbieta Kasztelaniec wspólnie z mężem rozpoczęli realizację nowych zadań: uruchamiali hurtownię słodyczy i sieć sklepów w Krakowie. Kolejnym etapem było utworzenie firmy transportowej, restaurację, utworzyli nowe apartamenty do wynajęcia. Byli prekursorami w Polsce sklepów internetowych z koszami okolicznościowymi. www.nona-polska.pl

5. Klimczyk Małgorzata jest właścicielką i założycielka firmy Perła szkolenia i Coaching z siedzibą w Krakowie. Posiada już 18 letnie doświadczenie w prowadzeniu firmy szkoleniowo-doradcze. Z wykształcenia jest ekonomistką o specjalności marketing.

Właśnie mija 20 lat jak zajmuje się w doradzaniu menedżerom w zarządzaniu strategicznym i marketingu. Autorka i twórczyni marki Coaching w Biznesie®. Własny warsztat pracy zawsze opiera na najnowszych badaniach zakresu przywództwa, zarządzania firmą, marketingu, PR oraz badań nad pracą mózgu w neuropsychologii i neurobiologii. www.perla.edu.pl

6. Mastalska Dorota jest twórcą SKRZYDEŁ SUKCESU i organizacji ARENA BIZNESU. Została nazwana Pierwszą w Polsce swatką biznesową. Pomaga firmom w pozyskiwaniu partnerów i klientów. W ramach projektu SKRZYDŁA SUKCESU od-bywa się cykl konferencji networkingowych nastawionych na edukację, motywację

jak też zwiększenie sprzedaży. Organizacja dla przedsiębiorców ARENA BIZNESU, stawia za zadanie i wsparcie dla swoich członków aby mogli szybciej rozwinąć swoje firmy po przez uczestniczenie w eventach połączonych z integracją. Jest to wielka optymistką kierującą się hasłem

„Jeśli twierdzisz, że potrafisz - masz rację. Jeśli twierdzisz, że nie potrafisz - też masz rację.” www.skrzydlasukcesu.pl

7. Sroka Bogumiła zaliczana jest do Diamentowo-Szafirowego Menedżera Forever Living Products, jest właścicielką firmy LEADER w Bochni. Przez wiele lat zajmowała się ceramiką artystyczną. Natomiast od 19 lat współpracuje z amerykańską firmą Forever Living Products - światowym liderem w uprawie aloesu, wytwarzaniu i dystrybucji produktów dla zdrowia i urody.

Wśród 10-ciu milionów dystrybutorów, współpracujących z firmą Forever w 155 krajach świata jest w grupie 50-ciu najlepszych liderów. Stworzyła własny system szkoleń. Laureatka VII edycji Dnia Przedsiębiorczości pod honorowych patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureatka III edycji prestiżowego konkursu Polish National Sales Awards w kategorii Menedżer Branży MLM. www.kobietaaktywna.pl

8. Stypuła Anna jest przedsiębiorczynią, managerem MLM, promotorka RICI Urodziła się oraz mieszka w Nowym Sączu. Ukończyła pedagogikę o profilu angielskim. Pasjonuję się architekturą wnętrz i ogrodów oraz dietetyką.

Ponad 15 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Kolejną pasją są relacje międzyludzkie w związku z powyższym 18 lat temu wybrała biznes relacji MLM. Co najmniej dwóch dużych firmach osiągnęła najwyższe pozycje menagerskie, współpracując z liderami w Polsce, USA, Austrii i na Ukrainie.

Wychowała 4 dzieci, inspirując inne kobiety do działania, bo jak mówi, nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki swojej postawie zmieniła życie wielu kobiet, uświadamiając im, że rozwój osobisty to najważniejszy element życia, które możemy dowolnie kreować. Jest promotorką ICI w Polsce.

9. Węgorzewska - Whiskerd Alicja działa społecznie między innymi na terenie województwa mazowieckiego i małopolskiego. Śpiewaczka operowa, Prezes Fundacji STARTSMART. Została Dyrektorem Artystycznym Festiwalu im. Jana Kiepury. Znana operowa śpiewaczka występuje w licznych koncertach i na deskach teatrów operowych w Polsce i zagranicą, pisuje felietony o operze.

Założyła oraz prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowo - artystycznych. Fundacja prowadzi żłobek i przedszkole, a także funduje stypendia. Od lat głównym celem jej działań społecznych jest rozwój edukacji w Polsce i świadome kształcenie młodych pokoleń.

Znana jest z wielu zaangażowań się w wiele przedsięwzięć charytatywnych oraz społecznych. Jest ambasadorem szkoły Krok po Kroku i Kampanii „reaguj, masz prawo”. Wspomaga m.in. Fundacje Zdążyć z Pomocą i Synapsis. www.alicjawegorzewska.com

10. Wysocka - Golec Justyna jest Wiceprezesem, Dyrektor Zarządzający, współwłaścicielem Firmy Consus Carbon Engineering. Kobieta, inżynier, matka, manager, blogująca kucharka. Mieszanka kreatywności i spontaniczności ze ścisłym umysłem pozwolił o jej osiągnąć sukces.

Już podczas studiów była koordynatorem projektów w organizacjach NGO i wiceprezesem YPI Consulng. Ponieważ praca w administracji okazała się nie współgrająca z jej charakterem i zmieniła ją na firmę konsultingową Atmoterm.

Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w Consus Carbon Engineering, gdzie jest jedynym managerem-kobietą w całej grupie CONSUS, który jest liderem na rynku ochrony klimatu. W miarę wolnego czasu lubi: sport, dobrą literaturę i kuchnie. www.carbonengineering.pl .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto