Nowoczesny senior na Digital Festival. Wyjątkowy przewodnik po cyfrowym świecie.

Akcja specjalna Patronat Medialny Polska Press
Seniorze, czy wiesz jak korzystać ze smartfona, tabletu czy komputera, pobierać aplikacje, utworzyć konto e-mail oraz wysyłać listy internetowe z załącznikami? Odpowiedzi na te pytania otrzymasz podczas 4. edycji Digital Festival- wydarzenia, które objęliśmy Patronatem Medialnym. Podczas wydarzenia dowiesz się też, jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie i nie dać się internetowym oszustom, korzystać z internetowej bankowości i robić przelewy

Wiek jest podstawowym czynnikiem wykluczenia cyfrowego, nie tylko w Polsce. Trudno być na bieżąco z rozwojem technologii, kiedy nie zmusza nas do tego codzienna praca zawodowa. Natomiast na naukę nigdy nie jest za późno. Dlatego fundacja Digital Poland, z pomocą ekspertów, opracowała przewodnik po cyfrowym świecie ‘Nowoczesny Senior’. Publikacja przełamuje strach przed nowymi technologiami i w prosty sposób tłumaczy zasady ich działania. Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie to stworzony specjalnie dla najstarszej grupy wiekowej poradnik, który krok po kroku uczy obsługi smartfonu oraz Internetu.

– Bardzo doceniam prostą i zrozumiałą formę przekazu książki. Dziś wiele spraw można załatwić nie wychodząc z domu – połączyć się z rodziną lub przyjaciółmi. Przewodnik wyczerpuje zagadnienia, który każdy senior powinien znać, aby żyło mu się łatwiej – mówi Sławomira Pieńkowska, Prezes Pierwszego Żoliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W tym roku ukazuje się trzecia edycja poradnika, tym razem nie tylko do pobrania z internetu, ale także w wersji papierowej.
Publikacja pokazuje, jak korzystać ze smartfona, tabletu czy komputera, pobierać aplikacje na smartfony i tablety, utworzyć konto e-mail oraz wysyłać listy internetowe z załącznikami, zadbać o bezpieczeństwo w internecie i nie dać się internetowym oszustom, korzystać z internetowej bankowości i robić przelewy

– Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój aplikacji mobilnych i bankowości internetowej oraz wzrost zainteresowania klientów zdalnym dostępem do finansów. Jednak dla wielu osób sam dostęp do usług i produktów finansowych nie zawsze wystarcza. Potrzebna jest także edukacja i odpowiednie – proste i kompleksowe zarazem – wytłumaczenie zasad funkcjonowania w świecie online – tłumaczy Przemysław Dukiel, dyrektor obszaru codzienne bankowanie w Santander Bank Polska, który jest partnerem głównym publikacji.

Akcja: edukacja!

Podczas 3. edycji Digital Festival wspólnie z Partnerami organizowana jest akcja edukacyjna dla seniorów ‘Nowoczesny Senior’. Bezpłatna, drukowana wersja książki trafiła do 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, 700 Kół Gospodyń Wiejskich, a także miejskich bibliotek. Przewodnik można również dostać w wybranych księgarniach.
Dodatkowo partnerskie Uniwersytety Trzeciego Wieku od 01.10.2022 do 10.11.2022 przeprowadzą wśród swoich studentów szkolenie, które przygotowaliśmy na bazie naszego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera trzynaście rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii.

– Jak pokazują badania, które przeprowadziliśmy, seniorzy chcą być przede wszystkim niezależni – zarówno w codziennych sprawach, jak i finansowo. Podobnie jak nieco młodsi konsumenci, chcieliby być niezależni, samodzielni i samowystarczalni. Pomoc ze strony bliskich może być mile widzianym dodatkiem, ale nie chcą obarczać sobą innych –podkreśla Igor Zacharjasz, dyrektor ds. rozwiązań dla kanałów cyfrowych i innowacji w dziale rozwoju produktów w Europie Środkowo-Wschodniej Visa Poland. Ta firma także jest parterem publikacji fundacji Digital Poland.

Publikacja Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie powstała w ramach Digital Festivalu. To największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera dla wszystkich świat nowych technologii i cyfryzacji. Tegoroczna 4. edycja Festiwalu będzie trwać od 1 października do 10 listopada – online (digitalfestival.pl). Podczas tych sześciu tygodni będzie można zdobyć nowe cyfrowe umiejętności i wzbogacić swoją wiedzę na temat nowych technologii.

Partnerzy Główni: VISA, Santander Bank Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowoczesny senior na Digital Festival. Wyjątkowy przewodnik po cyfrowym świecie. - Kurier Lubelski

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto