Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" - dla W24 Małgorzata Wach

Redakcja
Anna Dymna - Założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko".
Anna Dymna - Założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko". http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Anna_Dymna_01.jpg&filetimestamp=20100910095832
Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" jest Organizacją Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku, a jej założycielką i prezesem jest Anna Dymna - znana aktorka. O zadaniach organizacji, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi i ciężko chorymi, mówi W24 Małgorzata Wach.

Dorota Michalczak: Od kiedy istnieje fundacja "Mimo wszystko"?
Małgorzata Wach: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" jest Organizacją Pożytku Publicznego KRS 0000174486. Powstała 26 września 2003 roku, aby prowadzić i utrzymywać Warsztaty Terapii Artystycznej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w podkrakowskich Radwanowicach. Szybko jednak z prośbą o pomoc zaczęły się zgłaszać osoby chore i niepełnosprawne z całej Polski, dlatego trzeba było rozszerzać działalność.

Jaki jest główny, najważniejszy cel Waszej fundacji?
Istniejemy, aby pomagać osobom niepełnosprawnym. Większość naszych działań skupia się na osobach dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, ponieważ to właśnie z ich powodu Anna Dymna założyła Fundację. Poza tym są to osoby, które w sposób szczególny potrzebują pomocy i wsparcia, ponieważ bardzo często nie mają już bliskich, którzy mogliby dbać o ich potrzeby i się nimi opiekować.

Wasze działania skierowane są do niepełnosprawnych. Jak duża grupa społeczeństwa jest nimi objęta?
Nasza Fundacja zajmuje się przede wszystkim osobami niepełnosprawnymi. Tylko w ciągu 7 lat istnienia pomogliśmy 11 tysiącom osób z całej Polski. W miarę podejmowania kolejnych działań, zrozumieliśmy, że doraźna pomoc osobom niepełnosprawnym to za mało, postanowiliśmy odkryć ich siłę, ujawnić talenty i pasje. W ten sposób powstały m.in.: Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko", Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, oraz projekt "Kilimandżaro Mimo Wszystko".

Fundacja finansuje także stypendia, sprzęt i turnusy rehabilitacyjne dla osób chorych i niepełnosprawnych, dofinansowuje zakup leków, wózków inwalidzkich oraz protez, prowadzi Teatr "Radwanek" i Akademię Odnalezionych Nadziei, Republikę Marzeń "Mimo Wszystko", współorganizuje Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana".

Czytaj więcej -->

Jakie są Wasze pomysły i projekty do zrealizowania w najbliższym czasie?
Realizujemy cyklicznie kilka ogólnopolskich projektów, które odbywają się co roku. Poza tym organizujemy dziesiątki innych projektów. Zwykle planujemy je z dużym wyprzedzeniem.

W jaki sposób promujecie organizację?
Staramy się korzystać ze wszystkich narzędzi (standardowych i niestandardowych) dzięki którym możemy informować o działaniach, które podejmujemy na rzecz osób niepełnosprawnych. Zwykle przynosi to dobre efekty.

Posiadacie swoją stronę internetową?
Strona główna naszej Fundacji to: www.mimowszystko.org
Poza tym mamy kilka podstron związanych z konkretnymi projektami m.in. www.zaczarowana.pli działaniami wolontariuszy www.biuromlodych.org

Z jakimi problemami spotykacie się w pracy społecznej?
Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Nasza Fundacja zajmuje się osobami niepełnosprawnymi i ciężko chorymi. Wiele z nich zmaga się z bardzo poważnymi problemami. Można więc odpowiedzieć, że problemów jest tyle, ile jest ludzkich historii w które się angażujemy.

Jak układa się współpraca z władzami lokalnymi, zakładami pracy?
Spotykamy się z dużą życzliwością ze strony lokalnych władz i instytucji, oraz prywatnych firm.

Czy podejmujecie współpracę z organizacjami podobnej do Waszej?
Nasza Fundacja stale współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Wspieramy ich działania i na podobną pomoc możemy liczyć z ich strony. Staramy się też promować organizacje, które są mniejsze od naszej. Od dwóch lat przy okazji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, który organizujemy w czerwcu na krakowskim Rynku, organizujemy również koncert "Razem mimo wszystko", w czasie którego promujemy inne Organizacje Pożytku Publicznego.

Co daje członkom działalność w organizacji?
Działalność w organizacji daje dużo radości i poczucie, że robimy coś naprawdę ważnego i potrzebnego.

Proszę przypomnieć naszym czytelnikom pełną nazwę organizacji i kontakt.
Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
tel./fax+48 12 422 69 03
e-mail: [email protected]
gg:74711

Dziękuję. Życzę dalszego rozwoju Fundacji i wielu sukcesów.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: O fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" - dla W24 Małgorzata Wach - Nasze Miasto

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto