Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O Zatorze w Limanowej

Redakcja
j.cz.
13 lipca br w Limanowej odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej z udziałem Janusza Czerwika, twórcy i wykonawcy z Zatorszczyzny.

13 lipca br w Limanowej odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej z udziałem Janusza Czerwika, twórcy i wykonawcy z Zatorszczyzny. W amfiteatrze, w parku miejskim odbyły się przesłuchania, które wyłoniły laureatów i zdobywców głównych nagród. Do udziału w Festiwalu zostało zakwalifikowanych 30 wykonawców z całej Polski. Od 1983 organizatorem Konkursu Piosenki Turystycznej jest Limanowski Dom Kultury, który działa prężnie i wie czym jest regionalizm. Przez 14 lat był to konkurs o zasięgu ponadregionalnym. Życzliwy patronat od roku 1997 Polskiej Izby Turystyki to zwrotny moment w turystycznym śpiewaniu w Limanowej, bowiem konkurs można było przekształcić w 15 roku istnienia w Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. Festiwal powrócił w 2014 roku do Limanowej po 13 latach przerwy. To już trzeci festiwal po reaktywacji.
" Mój udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej to kolejny etap w mojej działalności artystycznej. Zawsze jest tak, że my uczestnicy prezentujemy się w gronie osób wybranych w wyniku wstępnych eliminacji. Było dla mnie ogromnym zaszczytem znaleźć się w gronie koleżanek i kolegów wokalistów, którzy są laureatami licznych nagród i wyróżnień zarówno w kraju jak i poza granicami. Nie mam kompleksów. Jestem świadomym twórcą i wykonawcą, który zna swoją wartość. Mam oparcie w publiczności, która moje prezentacje wokalne przyjmuje ze skupieniem i uwagą, jest to dla mnie największa wartość." - mówi Janusz Czerwik " Zatorczyk" uczestnik Festiwalu. " Mój udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie całego kraju to promocja Zatorszczyzny, jednak nie do końca doceniana... " - dodaje

W Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej 2016 zasiadali:
Maria Szabłowska, która od 1970 roku jest związana z Polskim Radiem, a od końca lat 70. XX w. również z Telewizją Polską, znana jest przede wszystkim z prowadzenia wielu popularnych audycji muzycznych, np. „Magazynu Muzyczny Rytm”, „Muzyki Nocą”, „Muzycznej Jedynki” i „Leniwej Niedzieli”. Wspólnie z Jackiem Żakowskim prowadziła program „Kawa czy Herbata?” w TVP, a razem z Krzysztofem Szewczykiem przypominali widzom największe przeboje XX wieku w programie „Dozwolone od lat czterdziestu”, później przemianowanym na „Wideotekę Dorosłego Człowieka”,
Dyrektor Artystyczny Festiwalu Ryszard Sikora oraz redaktor Marek Lipiński, obaj związani z Programem 1 Polskiego Radia.
mecenas Czesław Szynalik, aktywny działacz na rzecz popularyzacji regionu i pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.
Festiwal był rejestrowany przez TV Kraków, Program pierwszy " Jedynka " Polskiego Radia oraz liczne media internetowe, które udostępnią materiały.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto