Od 0:3 do 4:3. Rezerwy GKS Bełchatów lepsze od ESPN Zjednoczonych Gmina Bełchatów [GALERIA]

Adam Kieruzel
Na zdjęciu w białej koszulce Kacper Banasiak, który debiutancki występ zakończył z dwoma bramkami na koncie Adam Kieruzel
W meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego drużyna Zjednoczonych Bełchatów uległa ekipie GKS II Bełchatów 3:4 (3:0). Emocji w starciu na boisku ze sztuczną nawierzchnią nie brakowało.

Pierwszego gola w tym meczu zdobył debiutujący w barwach ESPN Zjednoczonych Gmina Bełchatów Kacper Banasiak, który wykorzystał dobre podanie Damiana Szewczyka. Dwanaście minut później było już 2:0, a kolejne trafienie zaliczył Kacper Banasiak, który po odbiorze piłki huknął nie do obrony. W 35. minucie świetnie zachowała się para Krystian Paprocki - Filip Przybylski. Golkiper "United" świetnie wykopnął futbolówkę pod pole karne rywali, tam nie najlepiej zachował się bramkarz GKS II Bełchatów, a wykorzystał to Filip Przybylski, który dziubnął piłkę, a ta wpadła do siatki i do przerwy gospodarze prowadzili 3:0.

"Brunatni" dość szybko, bo już w 46. minucie zaczęli odrabiani strat. Asystę Damiana Michalaka wykorzystał Damian Warnecki. Dwadzieścia minut później kontaktowego gola zdobył Maciej Tomczyk po zagraniu Michalaka. W 87. minucie goście tego pojedynku wyrównali stan meczu za sprawą Filipa Morkowskiego, któremu asystował Miłosz Nowak. W 90. minucie drugie trafienie w meczu zaliczył Maciej Tomczyk, a trzecią asystę dopisał Damian Michalak i bełchatowianie ostatecznie wygrali 4:3.

Jedynym usprawiedliwieniem dla podopiecznych trenera Piotra Kurzawskiego może być to, że na ławce rezerwowych znalazło się tylko dwóch graczy, którzy pojawili się na murawie w drugiej części gry.