Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odczytaj zaginiony symbol - Cox tłumaczy Browna

Paweł Dudek
Paweł Dudek
okładka książki
Najnowsze książka Dana Browna już doczekała się swojego przewodnika pod tytułem "Odczytując Zaginiony symbol". Dowiedzieć się z niej możemy jednak znacznie więcej.

Książka zawiera kilkadziesiąt alfabetycznie ułożonych haseł opisujących osoby, miejsca, zjawiska i instytucje związane z powieścią Dana Browna pod tytułem "Zaginiony symbol".

Warto na początek zastanowić się kto właściwie powinien być odbiorcą tej książki. Wydawać by się mogło, że jest ona przeznaczona tylko dla osób, które wcześniej przeczytały "Zaginiony symbol". Otóż moim zdaniem nie! Co prawda Simon Cox w każdym przytaczanym haśle odnosi się do powieści Browna, ale ten związek wydaje się być zaledwie dopełnieniem informacji zawartych w przewodniku.

Dowiedzieć się więc możemy m.in. jak zorganizowane jest Biuro Bezpieczeństwa CIA, co znaczy słowo "Elohim", poznamy sylwetki Jerzego Waszyngtona, Tomasza Jeffersona i Albrechta Dürera...

Ciekawe wydaje mi się hasło "2012" mówiące, że dokładnie 22 grudnia 2012 roku będzie miał miejsce koniec świata - według obliczeń Majów. Simon Cox tłumaczy na jakie "epoki" Majowie podzielili kalendarz. Dowiedzieć się więc możemy, że trwający obecnie okres dziejów, nazywany czwartym Słońcem, rozpoczął się sierpniu 3114 roku p.n.e. i dobiegnie końca po 5125 latach, czyli właśnie w grudniu 2012 roku. Autor dodaje również, że wspomniana data może być także interpretowana jako początek "odrodzenia ludzkości" a nie tragicznego końca świata.

Cox w swojej książce często odnosi się do ruchu masońskiego. Podobno należało do niego wielu prezydentów Stanów Zjednoczonych, m.in. Jerzy Waszyngton i Thomas Jefferson. Większość haseł w przewodniku ma jakiś związek z tym tajnym stowarzyszeniem.

Wiecie jaka jest najwyższa na świecie murowana budowla stojąca i najwyższy obelisk? Chodzi o 170-metrowy monument - pomnik Waszyngtona znajdujący się w mieście o tej samej nazwie. Ciekawostką jest fakt, że podczas wmurowywania kamienia węgielnego pod budowę pomnika obok jego fundamentów pochowano okazałą kolekcję pewnych przedmiotów, a na aluminiowym wierzchołku pomnika umieszczono nader interesujące inskrypcje...

Simon Cox w interesujący sposób odkrywa zagadki z "Zaginionego symbolu" Dana Browna. Ujawnia także wiele innych informacji, które są równie interesujące. Dzięki temu jego książka nie jest tylko przewodnikiem po powieści Browna. Polecam ją po prostu osobom, które są ciekawe świata - czyli wszystkim, niezależnie od tego czy wierzą w koniec ludzkości i wielowiekowy spisek masonerii.

Simon Cox
Odczytując zaginiony symbol
Dom Wydawniczy Rebis
Poznań 2010, wydanie I
336 stron

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto