Olimpizm przez cały rok

Materiał informacyjny POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO
Udostępnij:
Minęły gorące wakacje, podczas których emocjonowaliśmy się zmaganiami polskich olimpijczyków w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020. Nie ma lepszej okazji niż igrzyska olimpijskie, by sprawdzić swoją wiedzę i motywować się do uprawiania sportu.

Wakacyjną zabawę przygotował Polski Komitet Olimpijski – ekspercka instytucja zajmująca się organizacją udziału Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w igrzyskach, a także edukacją i promocją idei olimpijskiej. Partnerem naszych edukacyjnych działań jest KINDER Joy of moving. Wszystkie materiały przygotowane przez PKOl mają specjalistyczną renomę i szeroki odbiór społeczny. Czas na podsumowanie naszej akcji edukacyjnej, w której wzięło udział wielu kibiców. Quiz „Czy możesz powiedzieć, że o igrzyskach olimpijskich wiesz wszystko?” to razem 52 pytania w 4 odsłonach, które dotyczyły historii oraz bieżących zmagań olimpijskich.

Pytaliśmy więc o liczbę zdobytych medali, znakomitych olimpijczyków, o filozofię olimpijską i fair play, by pokazać wymiar osiągnięć polskiego sportu i olimpizmu. Kiedy Anita Włodarczyk zdobywała swój trzeci złoty medal olimpijski, oczywiście nie mogło zabraknąć pytań o rzuty lekkoatletyczne, ale przede wszystkim zaprezentowaliśmy ekskluzywny wywiad z książki Zjednoczeni w marzeniach - 14 historii na medal. O swojej karierze sportowej opowiadali również Mateusz Kusznierewicz, Michał Jeliński, Natalia Partyka, Otylia Jędrzejczyk, Tomasz Majewski. Ta lektura jest dobrą podporą dla młodych sportowców oraz ich rodziców. Czytając wywiady otrzymujemy od mistrzów odpowiedzi na trudne pytania: czy edukacja idzie w parze ze sportem? Dlaczego sport przynosi radość i czy ten, który uprawia się na olimpijskim poziomie, jest zarezerwowany tylko dla wybitnych?

Radość z ruchu i sportu to wyjątkowa, choć podstawowa wartość wysiłku fizycznego. Bezpośredni efekt biegania, zabawy z piłką, pływania czy żeglowania jest bezdyskusyjny. Może niekiedy trudniej jest zmobilizować się do działania, ale raz podjęty i kontynuowany wysiłek przynosi wraz z upływem czasu coraz większe korzyści.

Wygasły płomień olimpijski na Stadionie Olimpijskim w Tokio nie oznacza wcale, że rozstajemy się z ideą olimpijską do kolejnych igrzysk, a wyjątkowy dorobek 14 medali zdobytych przez Polaków, staje się historią. Nadal działamy w programie edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”, której partnerem jest KINDER Joy of moving, a do bezpłatnego pobierania materiałów edukacyjnych zapraszamy nauczycieli, rodziców i młodzież. W przyszłym tygodniu zostanie wysłany newsletter do szkół biorących udział w programie Juniormedia.pl z informacją o akcji edukacyjnej, z zaproszeniem do aktywnego uczestnictwa oraz z informacją o konkursie edukacyjnym PKOl w bieżącym roku szkolnym.

*

Dodaj ogłoszenie