MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ostrowiecka "Szansa" miała się czym pochwalić!

Redakcja
Podczas spotkania w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Podczas spotkania w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim
Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim gościł we wtorek, 7 lutego 2017 roku wyjątkowych gości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, którzy mogli naocznie poznać bazę i dokonania placówki.

Okazją do wizyty pracowników Departamentu Pożytku Publicznego i Ekonomii Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie był otwarty panel dyskusyjny dotyczący ekonomii społecznej i działalności warsztatów terapii zajęciowej. Uczestnicy pracowni komputerowej Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim pod kierunkiem Remigiusza Woźniaka przygotowała prezentację dotyczącą historii powstania i działalności placówki przy ulicy Żabiej. A osiągnięcia ostrowieckiego WTZ kierowanego przez Roberta Rogalę (który również prezentował dokonania), są niebagatelne, o czym czytelnicy Wiadomości 24.pl są informowani na bieżąco. Obejmują one osiągnięcia rękodzielnicze, które można kupić w siedzibie warsztatu, na wielu miejskich festynach i kiermaszach; sukcesy na olimpiadach specjalnych odbywających się w Polsce i poza jej granicami, a także aktywny udział w wielu akcjach społecznych, mających na celu pomoc potrzebującym (m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy).

Po prezentacji wywiązała się trwająca ponad dwie godziny dyskusja na temat tak szerokiej działalności warsztatu i oferty skierowanej przez Stowarzyszenie Szansa do podopiecznych. Goście naocznie mogli zapoznać się jak funkcjonuje ostrowiecka placówka poprzez odwiedzenie każdej pracowni i zapoznanie się z charakterem jej działalności. Na zakończenie spotkania wszyscy biorący w nim udział otrzymali płyty z przedstawionym materiałem oraz pamiątkę z pobytu w warsztacie, którą były kwiaty wykonane w pracowni modelarskiej i bukieciarstwa. Spotkaniu towarzyszył także słodki poczęstunek przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto