Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostrowiecka SZANSA na zawodach w Zakopanem

Redakcja
SZANSA w Zakopanem podczas zawodów organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie. Stoją od lewej: Tomasz Taborski (Komisja Promocji), Tomasz Przybysławski (Kierownik Ekipy Świętokrzyskiej), Remigiusz Woźniak (Komisja Promocji), Piotr Ja
SZANSA w Zakopanem podczas zawodów organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie. Stoją od lewej: Tomasz Taborski (Komisja Promocji), Tomasz Przybysławski (Kierownik Ekipy Świętokrzyskiej), Remigiusz Woźniak (Komisja Promocji), Piotr Ja Stowarzyszenie SZANSA
- Zawody Olimpiad Specjalnych to nie tylko sport. Do Zakopanego, gdzie organizowane były zawody zjechali się organizatorzy z Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, którzy mają doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez - mówi Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”. Od 4 do 14 marca w Zakopanem odbywał się zimowy obóz przygotowawczy oraz ogólnopolskie zimowe zawody Olimpiad Specjalnych.

W obozie przygotowawczym wzięło udział 14 osób, członków Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA", jeżdżących na nartach. Zawodnicy trenowali na stokach w Jurgowie, Suchem oraz na Nosalu. Ostatecznie na VI Ogólnopolski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym i IV Ogólnopolski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych Zakopane, Nowy Targ, Suche zostało zakwalifikowanych aż 8 członków Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który funkcjonuje przy Stowarzyszeniu "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W VI Ogólnopolskim Mityngu w Narciarstwie Zjazdowym wzięło udział 3 zawodników ostrowieckiej "SZANSY": Paweł Dunal, Marcin Dunal oraz Paweł Menducki oraz pięć osób obsługujących tę imprezę.

Narciarze wzięli udział w Super Slalomie Gigancie, gdzie liczył się czas tylko jednego przejazdu. - Zawodnicy "SZANSY" pojechali na całego w swoich grupach sprawnościowych. Marcin Dunal wywalczył złoty medal, Paweł Menducki srebrny medal, natomiast Paweł Dunal niestety nie zmieścił się w jednej z bramek pod koniec trasy i otrzymał tzw. wstążkę za udział – informuje Wiadomości 24.pl Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”.

Dużo lepiej poszło w Slalomie Gigancie, gdzie liczył się łączny czas dwóch przejazdów. Tu Paweł Menducki wywalczył złoty medal, Marcin Dunal zdobył srebrny medal, a Paweł Dunal - brązowy.
Największą satysfakcją Warsztatu Terapii zajęciowej jest to, że zawodnicy "SZANSY" w kilka sezonów dołączyli do najlepszych grup sprawnościowych narciarzy już nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale i w całej Polsce.

- Zawody Olimpiad Specjalnych to nie tylko sport. Do Zakopanego, gdzie organizowane były zawody zjechali się organizatorzy z Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, którzy mają doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez - powiedział Remigiusz Woźniak. – Organizacja tej imprezy to duże wyzwanie. Dlatego zaproszeni zostaliśmy do pracy w różnych komisjach, bez których taka impreza o tak dużym zasięgu nie mogłyby się odbyć.

Piotr Jakubowski pracował w Komisji Sportu, która odpowiadała za organizację zawodów sportowych w dyscyplinie narciarstwa. Odpowiadał za organizację startu zawodników, Anita Artykiewicz - Woźniak pracowała w Komisji Służb Wspierających, która odpowiadała za zakwaterowanie i wyżywienie podczas zawodów i była rezydentką w Pensjonacie Maria 3 i odpowiadała za wyżywienie na stoku w Suchem. Z kolei Remigiusz Woźniak i Tomasz Taborski pracowali w Komisji Promocji. W ciągu dnia fotografowali przebieg zawodów, a wieczorami, a nieraz i nocami obrabiali i wrzucali na serwery strony www.swietokrzyskie.olimpiadyspecjalne.pl, olimpiadowego Facebooka, Twittera oraz NK przygotowany materiał. Obecnie uzupełniają stronę zdjęciami i pracują nad plikami video, dokumentującymi zakończone 14 marca 2014 roku zawody.

- Wielkim wyróżnieniem dla "SZANSY" było to, że podczas wygłaszania tradycyjnych przysięg sędziów, trenerów i zawodników aż dwóch reprezentantów było z "SZANSY". - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA". - W imieniu wszystkich trenerów przysięgę składał Tomasz Przybysławski, który w Zakopanem pełnił rolę kierownika ekipy Oddziału Świętokrzyskiego, natomiast w imieniu wszystkich zawodników przysięgę składał Paweł Menducki.

Stowarzyszenie "SZANSA" za naszym pośrednictwem bardzo dziękuje sponsorom, bez których ten wyjazd byłby niemożliwy, czyli Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego, PZU Życie SA, Fundacji Uśmiech i Bankowi Spółdzielczemu.

*w artykule wykorzystano materiały Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto