MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Po strzelaninie w Stalowej Woli. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia, sześciu mężczyzn z zarzutami

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Na miejscu strzelaniny w Stalowej Woli
Na miejscu strzelaniny w Stalowej Woli Fot. Jacek Rodecki/Stalowka.net
Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia wobec sześciu osób, w tym 61-letniego Marka S., jego syna 25-letniego Filipa S, 35-letniego Konrada R., 32-letniego Daniela W. i 32-letniego Łukasza S., którzy w październiku 2020 roku brali udział w strzelaninie w Stalowej Woli oraz wobec 25-letniego Radosława R., który zacierał ślady zdarzenia. Wszyscy oskarżeni to mieszkańcy województwa podkarpackiego. Pięciu oskarżonych przebywa w tymczasowym areszcie.

Strzelanina w Stalowej Woli

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył Filipa S. o usiłowanie zabójstwa oraz udział w bójce z użyciem broni palnej, której następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Czyny te zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejnym oskarżonym, w tym Markowi S. Filipowi S., Konradowi R., Danielowi W., Łukaszowi S., prokurator zarzucił udział w bójce z użyciem broni palnej i innych niebezpiecznych przedmiotów, której następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast Radosławowi R. prokurator zarzucił utrudnienie postępowania karnego poprzez ukrycie pistoletu, z którego strzelał jeden z oskarżonych. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

Do konfrontacji dwóch wrogo nastawionych do siebie grup doszło 26 października 2020 roku w godzinach wieczornych w Stalowej Woli, w pobliżu bloku mieszkalnego przy ulicy Energetyków. Do pierwszej grupy należeli Marek S. i jego syn Filip S. działający ze sobą wspólnie i w porozumieniu, używający niebezpiecznych narzędzi w postaci broni palnej oraz psa rasy amstaff zaliczanego do kategorii niebezpiecznych. Do drugiej grupy należeli Konrad R., Daniel W. i Łukasz S., działający ze sobą wspólnie i w porozumieniu, używający niebezpiecznych narzędzi w postaci rewolweru czarnoprochowego, siekiery, maczety oraz miotacza gazu obezwładniającego.

Podczas zdarzenia oskarżony Filip S. poprzez oddanie kilku strzałów z broni palnej usiłował pozbawić życia Daniela W., powodując u niego obrażenia ciała, skutkujące ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, narażającym go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ponadto w czasie bójki oskarżony Konrad R. doznał rany postrzałowej na skutek użycia rewolweru czarnoprochowego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni, narażając go w ten sposób na utratę życia i zdrowia. Po zdarzeniu Radosław R. zacierał ślady zdarzenia i ukrył pistolet, z którego strzelał Filip S., przez co utrudnił prowadzenie postępowania karnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Po strzelaninie w Stalowej Woli. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia, sześciu mężczyzn z zarzutami - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto