Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podaruj 1 procent dla Krasnala

Ewa Bo
Ewa Bo
Mały pacjent po skończonym masażu i jedna z ulubionych pań - pani Ela.
Mały pacjent po skończonym masażu i jedna z ulubionych pań - pani Ela. Ewa Krzysiak
- Mamo, mamo kiedy pójdziemy do Krasnala? - spytał mnie któregoś dnia syn. - A gdzie wy właściwie idziecie? Do jakiego Krasnala? - zainteresowała się znajoma, która również słyszała to pytanie. - Czy to jakaś sala zabaw?

Krasnal salą zabaw? Hmmm. Uśmiechnęłam się na takie porównanie. Krasnal to poradnia dla dzieci niepełnosprawnych. Prawdę mówiąc, dlaczego nie miałby nią być? Przecież dzieci lubią tu przychodzić. Tak jak mój syn, który nie może się doczekać kolejnej wizyty, a przychodzi tu kilka lat, niemalże od urodzenia.

Pobyt w Krasnalu, to wizyty u lekarzy i terapeutów, To częsta, codzienna i męcząca rehabilitacja. Czasem i zabawa. Ale przede wszystkim - ludzie. Ci, którzy tu pracują, tworzą klimat tego miejsca. Bo to miejsce jest jak dom rodzinny, do którego chce się wracać. Do którego chcą wracać chore dzieci.

Pod opieką Krasnala znajdują się dzieci w wieku do 18 lat, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenie centralnego i obwodowego układu nerwowego, zespół Downa, rozszczep kręgosłupa, wady rozwojowe, upośledzenie umysłowe w różnym stopniu bądź autyzm i pokrewne zaburzenia. Każdy pacjent ma opracowany swój indywidualny program terapii.

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Krasnal powstało w 1996 roku, z inicjatywy rodziców chorych dzieci. Kilka miesięcy później został powołany Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci Krasnal. Do dyspozycji otrzymała kilka pokoi w bloku na warszawskim Tarchominie. Wiadomość, o tej placówce, w której można znaleźć fachową pomoc i dobrych specjalistów roznosiła się pocztą pantoflową. Przekazywali ją sobie rodzice chorych dzieci, szukający dla nich pomocy lekarskiej. Znajdująca się kilka ulic dalej przychodnia publiczna takiej informacji nie udzielała.

W Krasnalu nawiązują się przyjaźnie pomiędzy dziećmi, personelem i dziećmi jak i między rodzicami. Oprócz rehabilitacji organizowane są różne imprezy np.Spotkanie świąteczne czy
Rodzinna Integracyjna Olimpiada Sportowa, w ktorej bierze udział cała rodzina: dziecko niepełnosprawne, zdrowe rodzeństwo i rodzice. Tutaj nie ma przegranych. Tu każdy jest zwycięzcą.
Jak mówią pracownicy Krasnala: Uśmiech dzieci oraz zaufanie rodziców jest najlepszą nagrodą, jaką można dostać za swoją pracę. Aby uśmiech ten trwał długo, a dzieci mogły czuć się lepiej, warto przekazać 1 procent podatku. Wpłat można dokonywać na podane niżej konto wpisując:

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych KRASNAL
03-187 Warszawa, ul. Pancera 10
Bank Zachodni WBK SA 03 1090 1841 0000 0001 0092 9776
nr OPP 0000025838

od 16 lat
Wideo

Widowiskowy egzamin dla policyjnych wierzchowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto