Podsumowanie 2. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Marek Kaśków
W sobotę i niedzielę piłkarze rozegrali drugą kolejkę o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W meczu kolejki pomiędzy Victorią Koronowo a Górnikiem Konin padł remis 1:1 (0:1). Natomiast w Rypinie kibice obejrzeli aż osiem goli.

W Koronowie spotkały się dwa zespoły, które zajęły w minionym sezonie miejsca drugie i trzecie. Gospodarze, po zwycięstwie na inauguracji w Świeciu, przystąpili do meczu w roli faworyta. Jednak to goście na przerwę schodzili z boiska z jednobramkową zaliczką po golu Macieja Adamczewskiego w 42. minucie. Wyrównującego gola dla koronowian w 85. minucie meczu zdobył Jakub Kujawka.

W Rypinie piłkarze miejscowego Lecha w meczu przeciwko Włocłavii Włocławek ustrzelili rywalowi aż pół tuzina goli. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 (2:1). Gole dla gospodarzy zdobyli:
Dariusz Koprowski (30., 88. głową), Kamil Tomczyk (43.), Jakub Feter (51. karny, 71. głową), Paweł Komorowski (77.). Dla gości: Michał Rosiak (39. wolny), Maciej Lamparski (85.).

W Gnieźnie pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Chemika Bydgoszcz. Beniaminek ograł drużynę Mieszka 0:1 (0:1). Gola na wagę trzech punktów zdobył z wolnego w 25. minucie Szymon Spychała.

Sporo dramaturgii przyniosło spotkanie Notecianki Pakość z innym beniaminkiem Nordenią Dopiewo. Goście objęli prowadzenie już w 11. minucie po strzale głową Macieja Rajskiego. W 25. minucie, za zagranie ręką w polu karnym, sędzia spotkania podyktował dla gospodarzy rzut karny. Strzał golkipera Notecianki Marcina Ciesielskiego wybronił bramkarz gości. W 37. minucie wyrównującego gola na 1:1 zdobył Dariusz Słupski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron, w 58 min, goście ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem, celnym trafieniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki popisał się Łukasz Rewers. W 85. minucie po strzale głową Bartłomieja Delekty gospodarze doprowadzili do remisu 2:2 Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięskiego gola miejscowym dał grający trener Michał Nadolski.

Do ostatniego gwizdka ważyły się także losy spotkania pomiędzy Unią Janikowo a Wdą Świecie 1:2 (1:0). Goście zwycięskiego gola zdobyli na minutę przed końcem spotkania. Bramki w spotkaniu strzelali: Adam Lisiecki (15 min dla Unii) oraz Arkadiusz Woźniak (48.) Leszek Szczygielski (89.) dla Wdy.

Drużyna Polonii 1912 Leszno pokonała Piasta Kobylin 1:0. Zwycięskiego gola w 21. minucie meczu zdobył Tomasz Wiśniewski.

W Trzciance miejscowy lubuszanin uległ Unii Swarzędz 1:2 (0:1). Strzelcy bramek: Michał Wawaszczak (90+5) oraz Marcin Hercog (43., 90+1).

W jedynym niedzielnym spotkaniu Unia Solec Kujawski uległa drużynie Calisii Kalisz 1:2 (0:1). Łukasz Wiącek dał przyjezdnym prowadzenie strzałem głową w 33. minucie. W 82. minucie
meczu podwyższył na 0:2 Michał Mazurek. Honorowego gala dla beniaminka z Solca zdobył w doliczonym czasie gry (90+1) Sebastian Mędlewski. Dzięki tej wygranej piłkarze z Kalisza utrzymali dla siebie fotel lidera.