Podsumowanie 3. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Marek Kaśków
Nie zwalniają tempa w rozgrywkach piłkarze Calisii Kalisz i Polonii Leszno. Oba zespoły z kompletem punktów przewodzą w tabeli po trzech kolejkach. Tuż za nimi plasują się zawodnicy Unii Swarzędz, ze stratą dwóch oczek.

Już o godz. 11 w sobotę, rozpoczął się mecz Chemika Bydgoszcz z Unią Solec Kujawski. W meczu beniaminków (oba zespoły w poprzedniej rundzie występowały w IV lidze kujawsko-pomorskiej) lepsi okazali się gospodarze. Gola na wagę trzech punktów w 84. minucie meczu zdobył Maciej Kot. Po meczu trener gości nie szczędził słów krytyki pod adresem swojej drużyny.

Aż osiem goli obejrzeli kibice we Włocławku. Niestety, podobnie jak w meczu otwarcia przed dwoma tygodniami, tak i teraz, gospodarze ponieśli porażkę. Tym razem ulegli drużynie Polonii 1912 Leszno 3:5 (1:3). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Bartosz Śmigiel (w 14. min. i w 47. min.) i Jakub Markiewicz (w 87. min.), dla gości: Adrian Bergier (w 13. min. i w 85. min.), Łukasz Glapiak (w 41. min), Hubert Olszak (w 43. min.) oraz Tomasz Wiśniewski (w 63. min.).

Notecianka Pakość uległa Unii Swarzędz 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył w 65. minucie David Paku-Tshela. Bohaterem spotkania, bez wątpienia, był bramkarz gospodarzy Marcin Ciesielski, który uchronił swój zespół przed większymi rozmiarami porażki.

Lider po dwóch kolejkach, Calisia Kalisz pokonała Lubuszanina Trzciankę 3:1 (2:1). Wszystkie gole padły łupem piłkarzy z Kalisza. Miejscowi prowadzenie objęli już w 4. min. po strzale z wolnego Bartosza Migawy. Na dwa zero podwyższył Michał Mazurek w 23. minucie. Gola dla gości sprezentował po niefortunnej interwencji golkiper Calisii, Bartosz Ciesielski w 32. min. Rezultat spotkania ustalił w 90. min. Daniel Armatys.

W Koninie, w meczu kolejki, Górnik bez większego problemu pokonał spadkowicza z II ligi Unię Janikowo 3:0 (2:0). Prowadzenie miejscowym dał w 42. min. Paweł Błaszczak. Tuż przed przerwą faulowany był w polu karnym zawodnik Górnika, Mateusz Witkowski. Sam poszkodowany zamienił rzut karny na bramkę i było 2:0. Wynik spotkania ustalił w 51. min. Paweł Błaszczak wykorzystując podanie z rzutu wolnego Mateusza Witkowskiego.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Wda Świecie zwyciężyła Mieszko Gniezno 4:1 (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Arkadiusz Woźniak w 16. min. i 58. min. (z karnego), Leszek Szczygielski w 29. min. oraz Adrian Talaśka w 71. min. Honorowego gola, a zarazem pierwszego w tym sezonie, zdobył dla gości Marcin Nowak w 82. min.

Nie udał się niedzielny wyjazd piłkarzy Lecha Rypin do beniaminka ligi TS 1998 Nordenii Dopiewo.
Gospodarze odnieśli swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w III lidze, pokonując rypinian 4:0 (2:0). W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Łukasz Szczudeł (w 31. min.i 36. min.). Na 3:0 podwyższył Łukasz Rewers w 74. min. A rezultat meczu ustalił Marcin Baranowski w 78. min. strzałem samobójczym. Katastrofą nazwał występ swoich zawodników trener Lecha, Wiesław Borończyk.

Także pierwsze historyczne zwycięstwo w III lidze odnieśli piłkarze Piasta Kobylin. Beniaminek pokonał w niedzielne popołudnie faworyzowaną Victorię Koronowo aż 4:1 (1:0). Wynik spotkania strzałem z osiemnastu metrów otworzył Tomasz Kempiński. Po zmianie stron, w ciągu zaledwie 10. min. gospodarze zdobyli trzy gole. W 48. min. na 2:0 podwyższył Kamil Duda. W 50. min. po strzale Marka Szymanowskiego było już 3:0.

Festiwal strzelecki dla Piasta zakończył w 58. min. ten, kto go rozpoczął - Tomasz Kempiński. W 76. min. wynik spotkania ustalił na 4:1 Arkadiusz Piskorski. Ostro krytykował po meczu występ swoich podopiecznych trener Victorii, Grzegorz Wódkiewicz.