Podsumowanie 4. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Marek Kaśków
Calisia Kalisz po zwycięstwie 2:1 (0:0) nad Chemikiem Bydgoszcz została samodzielnym liderem w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W Lechu Rypin nowym trenerem został były szkoleniowiec OKS 1945 Olsztyn - Zbigniew Kieżun.

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotowali piłkarze Calisii Kalisz. Tym razem przed własną publicznością pokonali beniaminka rozgrywek, drużynę Chemika Bydgoszcz 2:1 (0:0). Prowadzenie gospodarzom dał w 74. minucie meczu Damian Czech. Na 2:0 podwyższył Grzegorz Dziubek w 82. min. Honorowego gola dla gości w 90. minucie spotkania zdobył Maciej Jarzembowski.

Polonia Leszno po remisie z TS 1998 Dopiewo 1:1 (0:0) straciła swoje pierwsze punkty w rozgrywkach. Na drodze do zdobycia trzech punktów stanął beniaminek z Dopiewa. Goście objęli prowadzenie w 50. min. meczu po golu Piotra Gułajskiego. W 80. min. wyrównującego gola na wagę remisu zdobył dla miejscowych Paweł Kotowicz.

Po ubiegłotygodniowej porażce Lecha Rypin w Dopiewie 0:4, w zespole Lecha doszło do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem rypińskiej drużyny został Zbigniew Kieżun. Przed własną publicznością drużyna Lecha pokonała, w meczu kolejki, innego pretendenta do awansu, Unię Swarzędz 3:2 (1:0). Bohaterem meczu był zawodnik gospodarzy Paweł Piceluk, który ustrzelił hat-tricka po golach w 32.minucie,w 76. min. i 90. min. Gole dla gości padły po strzałach Łukasza Lebiody w 49. min. i Bartłomieja Fetera w 51. min. (gol samobójczy).

Sześć bramek padło w meczu w Trzciance. Miejscowy Lubuszanin pokonując Noteciankę Pakość 5:1 (1:0) zdobył pierwsze trzy punkty w rozgrywkach. W 44. min. gola do szatni dla gospodarzy zdobył Wojciech Oczkowski. Po przerwie na 2:0 podwyższył w 60. min. Michał Wawszczak, a na 3:0 gola zdobył w 64. min. Filip Kottas. Honorowego gola dla gości na 3:1 w 80. min. zdobył Roger Babiarz. Na 4:1 gola zdobył ponownie Michał Wawszczak w 89. min. a wynik spotkania w doliczonym czasie gry (90+1 ) ustalił Wojciech Oczkowski.

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Victorii Koronowo z Włocłavią Włocławek. Faworyzowani gospodarze zaledwie zremisowali z jedną z najsłabszych drużyn 2:2 (0:0). Gole dla Victorii zdobyli: Adam Kardasz w 67. min. z karnego i Borys Modracki w 76. min. Dla gości gola zdobył po samobójczym trafieniu Damian Szczukowski w 63. min. Rezultat spotkania na 2:2 ustalił Bartłomiej Dębicki w 88. min.

W Gnieźnie miejscowy Mieszko uległ Górnikowi Konin 1:2 (1:2). Honorowe trafienie dla gospodarzu zdobył Marcin Nowak w 29. minucie meczu. Dwa gole dla zwycięzców padły łupem Pawła Błaszczaka w 23. min. i 36. min.

W meczu pomiędzy Unią Solec Kujawski a Wdą Świecie, lepsi okazali się gospodarze. Pokonali oni gości 2:0 (1:0). Już w 2. minucie spotkania, strzałem z wolnego z osiemnastu metrów prowadzenie Unii dał Przemysław Boldt. Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Michał Ciępiel.

W ostatnim spotkaniu kolejki Unia Janikowo zremisowała z Piastem Kobylin 0:0.