Podsumowanie drugiego dnia zmagań żeglarzy

Łukasz Wolski
Polscy kibice najbardziej interesowali się startami Rafała Szukiela, który startuje w klasie Finn. Po wczorajszych świetnych występach, Polak zaliczył dziś znacznie słabsze. Starty rozpoczęli także nasi żeglarze w klasie 49er.

W pierwszym niedzielnym wyścigu Szukiel zajął dopiero 19. pozycję. Spowodowało to spadek z pierwszego na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak, tak jak w poprzednich wyścigach, płynął początkowo z tyłu stawki. Tym razem jednak, nie popisał się świetnym finiszem i zajął odległą pozycję. W 4. wyścigu było już lepiej, co nie oznacza, że dobrze. Nasz reprezentant zajął 12. miejsce, a w klasyfikacji generalnej spadł o kolejne dwie pozycje.

10. Tapio NirkkoFinlandia 45

Startowali także inni Polacy. W klasie 49er rywalizację rozpoczęli Marcin Czajkowski i Michał Kierkowski. Tego dnia nie zaliczą jednak do udanych. W pierwszym wyścigu przypłynęli ostatni, w drugim zaś zajęli 15. pozycję. 3. wyścig był dla Polaków znacznie bardziej pomyślny. Nasi reprezentanci jako szóści minęli linię mety. W klasyfikacji generalnej zajmuję 16. miejsce.