Artur
11.Tony Weeden-Polpharma Starogard
11.Tony Weeden-Polpharma Starogard Fot:Artur Hossa
W sobotę została rozegrana 7 kolejka PLK, w którym Polpharma Starogard Gdański podejmowała czwartą drużynę sezonu 2008/09 Anwil Włocławek.

Starogardzcy kibice, zebrani tego dnia w haki sportowej przy ul. Olimpijczyków, oglądali bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie. Żadna z drużyn nie oszczędzała się i walczyła punkt za punkt.

Od samego początku spotkania drużyny nie potrafiły wypracować sobie większej przewagi niż 3-6 pkt. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 42:35. Do przerwy najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Tony Weeden - 22 pkt. Po zmianie stron Polpharma kontynuowała swoją dobrą grę i z minuty na minutę zwiększała przewagę, prowadząc na 3 minuty przed końcem trzeciej kwarty 13 punktami 55:42.

Drużyna z Włocławka nie spodziewała się widać tak dobrej gry gospodarzy pod koszem jak i w obronie. Była to pierwsza w tym sezonie porażka drużyny z Włocławka. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Tony Weeden 30, Patrick Okafor 18, dla Anwilu Krzysztof Szubarga 17 i Mujo Tulković 12. Teraz drużynę Polpharmy czeka ciężki wyjazdowy mecz z Turowem Zgorzelec.