Polska - Gruzja 1:0. Błaszczykowski bohaterem. Zapis relacji

Mateusz Urbaniak
Polska z Gruzją zagrała bez fajerwerków, jednak to wystarczyło, by pokonać rywali 1:0. Zwycięskiego gola zdobył kapitan kadry - Jakub Błaszczykowski, a debiut w koszulce z orłem na piersi zaliczył Eugen Polański.

90+4 - koniec meczu. Polska wygrała 1-0 w meczu towarzyskim z Gruzją po bramce Kuby Błaszczykowskiego. Dobrze, że mamy także dobrego bramkarza, jakim jest Wojtek Szczęsnego. Ten pierwszy dobrze strzelił, co dało nam prowadzenia, a drugi świetnie bronił!
90+2 - spalony!
90+2 - piłkę mają reprezentanci Polski. Brożek natychmiast prostopadle do Pawłowskiego...
90+1 - druga połowa zostaje przedłużona o 4 minuty
90+1 - schodzi z boiska Jakub Błaszczykowski, a za niego wchodzi Maciej Rybus
90. - żółtą kartkę otrzymuje Jakub Błaszczykowski
89. - Polacy już chyba czekają na ostatni gwizdek sędziego
88. - Gruzini groźnie atakują, ale Polacy na razie radzą sobie z rywalami
87. - Polacy próbowali akcji lewym skrzydłem, ale Pawłowski zagrał niedokładnie do Peszki

86. - groźny strzał na bramkę Szczęsnego, ale ten dobrze interweniuje
84. - schodzi z boiska Rafał Murawski, a za niego wchodzi Adam Matuszczyk
83. - minimalnie za mocne podanie do Błaszczykowskiego. Kubę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam, ubiegł Loria, wychodząc z bramki aż poza pole karne
81. - Loria znakomicie poradził sobie z szarżującym Błaszczykowskim
80. - nieudane uderzenie Wawrzyniaka z dystansu
79. - schodzi z boiska Lewan Kobiaszwili, a za niego wchodzi Dato Kwirkwelia
78. - wrzutka Gruzinów, ale nie sprawia ona naszym większych problemów
77. - schodzi z boiska Ludovic Obraniak, a za niego wchodzi Szymon Pawłowski
76. - Smuda lekko poddenerwowany sytuacją na boisku. Udziela rad swoim podopiecznym.
75. - Polanski świetnie rozegrał 74. minut spotkania z Gruzją. Czy Ci, którzy nie wierzyli w niego, nie powinni powiedzieć "przepraszam"?
74. - schodzi z boiska Eugen Polanski, a za niego wchodzi Dariusz Dudka
73. - schodzi z boiska Dżaba Kankawa, a za niego wchodzi Murtaz Dauszwili
72. - Polanski zwija się z bólu po ostrym starciu z Lewanem Kobiaszwilim. Gruzin otrzymuje żółtą kartkę. Po brutalnym faulu Polanski może nie wrócić na boisko
70. - chyba za wcześnie pochwaliłem naszą jedenastkę. Rywale na naszej połowie
68. - widać lepszą grę naszej reprezentacji. Biało-czerwoni mądrze się bronią i dobrze rozgrywają akcje
66. - Peszko kolejny raz próbuje. Podaje do Brożka, ale podanie nie dochodzi. Pewna interwencja Chubutia
63. - Peszko poszedł na przebój, ale zamiast podać, strzelał. Mogło być 2:0
61. - Szczęsny ratuje Polskę w sytuacji sam na sam z Marcwaładze. Gdyby nie on, to na pewno nie prowadzilibyśmy teraz z Gruzinami!
59. - schodzi z boiska Adrian Mierzejewski, a za niego wchodzi Sławomir Peszko
59. - schodzi z boiska Robert Lewandowski, a za niego wchodzi Paweł Brożek
57. - na boisku w Lublinie przez chwilę oglądaliśmy zwykłą podwórkową kopaninę piłki

49. - strzał Lewandowskiego pewnie łapie jednak Loria
48. - Obraniak i Wawrzyniak nacierają ciągle na bramkę rywali. Polacy na połowie gości
47. - schodzi z boiska Wladimir Dwaliszwili, a za niego wchodzi Aleksandre Guruli
46. - dobry początek naszej reprezentacji. Lewandowski uderzył z 20 metrów, piłka poszybowała tuż obok słupka bramki Gruzji!
46. - Sędzia rozpoczął druga połowę!

Przerwa: Polacy po ładnej dwójkowej akcji - Lewandowskim i "Kuba" - świetnie strzela obok bramkarza. Gruzini po raz pierwszy od 12 spotkań stracili bramkę w 1. połowie. Jednak po uzyskaniu prowadzenia Polacy raczej bronią swojego wyniku.

45+1. - gwizdek sędziego, oznaczający koniec pierwszej połowy
45. - mamy 1:1, ale sędzia na szczęście gwizdnął spalonego!
45. - pierwsza połowa zostaje przedłużona o minutę
44. - strzał Polanskiego z dystansu zablokowany
44. - krótko rozegrany "korner". Polacy zamykają Gruzinów w ich polu karnym
42. - oj, Grigałaszwili leży na murawie po zderzeniu z Głowackim. Gruzin powoli podnosi się teraz z boiska
38. - czy my bronimy już wyniku? Wszystko wraca do normy, rywale w naszym polu karnym
36. - kontra Gruzji! Dwaliszwili zagrywa na prawe skrzydło do Targamadze, ale chorągiewka liniowego jest w górze!
35. - Kuba Błaszczykowski daje nam prowadzenie. Kapitan zdobywa bramkę numer 600 Polaków w meczach u siebie
34. - fatalny błąd Lorii! Wybijając piłkę spod swojej bramki, trafił Lewandowskiego. Piłka potoczyła się wzdłuż linii pięciu metrów i w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny Chubutia!

18. - na razie spokojne tempo meczu, dłużej przy piłce utrzymują się Gruzini.
12. - Strzał Kaładze jednak niecelny
10. - za nami dziesięć minut gry, a polski zespół nie oddał żadnego strzału do bramki rywali