Polska pokonała Gruzję 4:0! Hattrick Lewandowskiego w 4 minuty!

Polska - Gruzja mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 już dziś tj. 13.06.2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Polska musi to spotkanie wygrać, jeśli chce zachować pozycję lidera w grupie.

Mecz Polska - Gruzja może być niezwykle trudny dla podopiecznych trenera Adama Nawałki. Gruzini nie mają w swoim składzie gwiazd pokroju Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego, ale potrafią napsuć swoim rywalom krwi. W eliminacjach przegrali 0:1 ze Szkocją w Glasgow po pechowym rykoszecie i bramce samobójczej, Niemcom ulegli 2:0, a we wtorek przegrali 1:2 towarzyskie spotkanie z Ukrainą tracąc gola po fatalnym błędzie bramkarza.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Nawałkę jest liderem grupy D. Biało-czerwoni po pięciu kolejkach zgromadzili na swoim koncie 11 punktówi i o "jedno oczko" wyprzedzają Szkocję i Niemcy. Zwycięstwo w spotkaniu z Gruzją pozwoli naszym zawodnikom zachować pierwszą lokatę przed jesiennymi meczami, w których rozstrzygnie się, które drużyny zapewnią sobie bezpośredni awans do EURO 2016. Jak bardzo kluczowe jest to spotkanie nie trzeba zatem przekonywać żadnego z kadrowiczów. Wszyscy kibice piłki nożnej w Polsce trzymają kciuki za biało-czerwonych i wierzą, że nasi zawodnicy będą mieli kilka powodów do radości podczas dzisiejszego spotkania tak jak w listopadzie 2014r. kiedy to Reprezentacja Polski pokonała w Tbilisi Gruzję 4:0.

Znamy już oficjalne składy obu drużyn. Oto i one:

POLSKA: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Michał Pazdan, Maciej Rybus – Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński – Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik, Sławomir Peszko – Robert Lewandowski.

GRUZJA: Giorgi Loria – Ucha Lobjanidze, Guram Kashia, Aleksandre Amisulashvili, George Novalovsky – Valeri Qazaishvili, Alexander Kobakhidze, Jano Ananidze, Lasha Dvali - Mate Vatsadze

Relacja na żywo z meczu Polska vs Gruzja

Głośno odśpiewany przez piłkarzy i kibiców Mazurek Dąbrowskiego, a więc można rozpocząć spotkanie. Oby z tą pieśnią w sercach nasi zawodnicy skończyli mecz z przysłowiową tarczą.

1' Rozpoczynają Gruzini. Krótka wymiana piłek, wycofanie do obrońców spotykają się z gwizdami polskich kibiców.
2' Gromkie "Polska, Polska" na trybunach.
3' Kamil Grosicki wbiegał z piłką w pole karne rywali, ale zagrał niedokładnie i nasi rywale przejęli piłkę.
4' Atak pozycyjny Gruzinów prawą flanką został powstrzymany.
4' Kontra Polaków. Znakomita piłka wzdłuż linii bramkowej Grosickiego, ale żaden z Polaków nie dochodzi do niej, a obrońca wybija na rzut rożny.
5' Zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie nie ma bramki. Sławomir Peszko przewraca się niedaleko pola karnego, ale sędzia każe grać dalej. Kibice gwiżdżą uważając, że nasz zawodnik był faulowany. Moim zdaniem błędna decyzja sędziego.
7' Atak drużyny z Gruzji i Grosicki ratuje Fabiańskiego wybijając na rzut rożny. Polacy radzą sobie z dośrodkowaniem.
8' Nieudany kontratak naszej drużyny.
9' Błąd naszej drużyny w środku boiska. Jakie to szczęście, że w tym ataku mylą się także Gruzini. Ufff
9' Kamil Grosicki uderza potężnie, ale piłka mija bramkę, w której stoi Giorgi Loria.
10' Dośrodkowanie z prawego skrzydła Piszczka, za chwilę z lewego Rybusa, ale w środku pola karnego na razie lepsi Gruzini.
11' Nieudany atak naszych rywali, ale było groźnie. Jaka będzie odpowiedź Polaków?
12' Czterech Polaków biegnie na trzech Gruzinów. Musi być bramka! Potężne uderzenie Grosickiego, ale na rzut rożny wybija bramkarz.
13' Wymiana piłek w środkowej strefie boiska.
14' Peszko dośrodkowuje z lewej strony pola karnego naszych rywali, ale bramkarz na posterunku.
15' Kolejna znakomita akcja naszej drużyny, ale obrońca i bramkarz ostatecznie wychodzą z opresji w tej sytuacji. Bramka dla naszej drużyny wisi w powietrzu. Który z naszych zawodników postawi kropkę nad i?
17' Atak Gruzinów, ale Fabiański był na posterunku.
17' Okriashvili próbował wyprowadzić atak lewym skrzydłem, ale powracający Grosicki wybił ją na aut.
18' Lewandowski sam na sam z bramkarzem, mija go, ale piłkę kierowaną do pustej bramki wybija na linii bramkowej Amisulashvilli. Dobitkę broni bramkarz.
19' Rzut rożny dla Polaków. Strzał Łukasza Szukały niecelny.
21' Mączyński faulowany w polu karnym.
21' Grosicki dośrodkowuje w pole karne. Lewandowski przejmuje piłkę, strzela, piłka po rękach bramkarza przelatuje tuż nad poprzeczką. Gruzini mają bohatera w swoim składzie, a my bijemy głową w mur!
24' Gruzini nie potrafią nawet wyjść z piłką z własnej połowy. Brawo za ofensywną postawę naszych piłkarzy. Przydała by się tylko bramka.
26' "My chcemy gola! Polacy my chcemy gola na trybunach"
27' Navalovsky dośrodkowuje z lewego skrzydła. Do piłki dopada Lobzhanidze i głową uderza obok naszej bramki.
29' Okres przestoju w grze obu drużyn. Muszą nabrać oddechu, aby znów ruszać na bramkę.
29' Dośrodkowanie w pole karne Rybusa, błąd popełnia Loria, który mija się z piłką, ale żaden z naszych piłkarzy nie zamyka akcji z prawej strony boiska.
31' Czysta gra, mało fauli, bez żółtych kartek, ale niestety na razie też bez bramek.
31' Peszko rusza środkiem w kierunku bramki i ... strzela tak lekko i niecelnie, że nawet nie będę tego komentował.
33' Lewandowski strzela spoza pola karnego, ale obrońcy blokują uderzenie, dobitka - również zablokowana.
34' Lobhanidze centrule w nasze pole karne. Fabiański pewnie chwyta piłkę i uruchamia lewy atak, ale niestety tracimy szansę na szybki atak.
36' Piszczek dośrodkowuje w pole karne, Lewandowski odgrywa do swojego partnera z drużyny, ale obrońca wybija piłkę.
37' Rzut rożny dla Polaków. Dośrodkowanie, ale wprost w ręce bramkarza. Słabe wykonanie tego stałego fragmentu gry. 39' 39' Starcie Amisulashvilego z Lewandowskim. Ten pierwszy pada na murawę. Wezwani lekarze opatrują zawodnika.
40' Grosicki w szarży na bramkę rywali, strzela, ale obrońcy znów są lepsi.
41' Milik potężnie uderza z ponad 30 metrów. Bramkarz broni.
42' Kolejne złe dośrodkowanie z rzutu rożnego.
42' Strzał na bramkę oddają Gruzini. Fabiański nadal niepokonany.
43' Lewandowski kiwa w polu karnym, ale na próbie minięcia trzeciego obrońcy szczęście się skończyło.
44' Czy remisem zakończy się pierwsza połowa spotkania? Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.
44' Pięciu Polaków vs trzech Gruzinów, ale ... Grosicki popełnia błąd i tracimy piłkę.
45' Sędzia kończy spotkanie, a nasi zawodnicy schodzą z boiska przy przeraźliwych gwizdach kibiców, którzy w ten sposób okazują swoje niezadowolenie z remisowego wyniku.
6. Gibraltar 0 (jeden mecz mniej)
46' Zmiana w drużynie Gruzji. Tornike Okriashvili schodzi z boiska, a zastępuje go Murtaz Daushvili.
46' Polacy rozpoczęli drugą część spotkania.
46' Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez biało-czerwonych i rywale przy piłce.
49' Polacy nie mają pomysłu na atak, a Gruzini radzą sobie oraz śmielej.
50' Rzut rożny i ... Guram Kashia minimalnie przestrzelił. Odetchnęliśmy z ulgą, ale zaraz, zaraz... Czy to nie my mieliśmy atakować?
51' Kolejna nieudana akcja Polaków w ataku.
52' Atak Gruzinów, ale faulowany Szukała. Rzut wolny dla Polski.
52' Szarża Polaków. Rzut rożny, ale znów złe dośrodkowanie. Ten element gry trzeba dopracować!
53' Grosicki wbiega w pole karne. Dynamiczna akcja z szansą na zdobycie prowadzenia, ale obrońca wyrósł jak z podziemi przez naszym pomocnikiem i wyjaśnił sytuację.
54' Kibice krzyczą "Robert Lewandowski". Chciałoby się zacytować piosenkarza Mroza i zaśpiewać: "Bo jak nie on to kto?" Czy tak uważają nasi kibice?
55' Atak Gruzinów. Rzut rożny dla naszych rywali. Dośrodkowanie i Fabiański z najwyższym trudem łapie piłkę.
56' Polacy w natarciu. Niestety znów obrońcy są lepsi od naszych napastników. Może pora coś zmienić? Może pora na wprowadzenie świeżej krwi na boisko? Może Jakub Błaszczykowski? Może Sebastian Mila?
57' Gwizdy na trybunach po kolejnym nieudanym ataku biało-czerwonych. Ciężko naszej drużynie się gra w miesiącu czerwcu, oj ciężko...
57' Spiker podał informacje, że na stadionie jest 56 512 osób.
59' Groźny atak Gruzinów i tylko dzięki postawie Fabiańskiego nie tracimy teraz bramki.
60' Rzut rożny dla Polaków. Obrońcy wybijają piłkę i mamy powtórkę dośrodkowania.
62' GOOOOOL! Polska prowadzi 1:0. Po rzucie rożnym piłkę po podaniu Mączyńskiego na prawym skrzydle otrzymał Arkadiusz Milik. Zawodnik Ajaksu Amsterdam zszedł do środka, przymierzył i strzałem z trzydziestu metrów pokonał Lorię. BRAWO!
63' Okriashvili schodzi z boiska, a na jego miejsce wchodzi Chanturia.
64' Przywołany przeze mnie kilka minut temu Jakub Błaszczykowski zmienia Sławomira Peszko. Owacje kibiców na cześć nowo wprowadzonego zawodnika.
65' Atak Polaków, na trybunach okrzyki "Jeszcze jeden", ale tym razem lepsi obrońcy.
66' Zatrzymany atak Gruzinów, ale Polacy tracą piłkę w środku boiska.
68' Seria błędów ze strony zawodników obu drużyn.
69' Błaszczykowski zaprezentował swój talent, dośrodkował wprost na głowę Grosickiego, ale ten minimalnie spudłował.
70' Gruzja nie wywiesiła jeszcze białej flagi i o tym trzeba pamiętać. Kolejny atak naszych rywali. Dośrodkowanie, ale w polu karnym czujny Fabiański łapie piłkę.
73' Dośrodkowanie Grosickiego przyjął na ciało Kashia. To było bolesne bo zawodnik upadł na murawę. Na szczęście nic 9poważnego się nie stało i obrońca będzie mógł kontynuować grę.
74' Znakomity atak Polaków, ale obrońca znów okazał się lepszy.
75' Bezpardonowo potraktowany Mączyński w środku boiska. Dlaczego nie ma żółtej kartki?
75' Zmiana w drużynie Gruzji. Kobakhidze zastąpiony przez Tskhanadze.
76' Próba strzału z dystansu Roberta Lewandowskiego. Piłka odbija się od pleców rywala i wychodzi poza boisko. Sędzia twierdzi, że to nasz napastnik ostatni dotknął piłkę. Robert Lewandowski podbiega do sędziego z Bułgarii twierdząc, że nie ma racji.
77' Atak Gruzinów i przyznany rzut rożny, którego nasi rywale nie wykorzystują.
79' Tomasz Jodłowiec zmienia Kamila Grosickiego. Śmiem twierdzić, że najlepszego zawodnika naszej drużyny, prawdziwą siłę napędową biało-czerwonych.
81' W ataku George Navalovsky, który potężnie strzela na naszą bramkę. Piłka trafia w poprzeczkę. Dobitkę Fabiański wyciągnął z linii bramkowej, choć Kazaiszwili był na spalonym. Nawet nie chcę wiedzieć jakie ciśnienie krwi mają po tej akcji polscy zawodnicy, trener i polscy kibice.
83' Wymiana piłki w środkowej strefie boiska, ale to rywale są częściej w jej posiadaniu.
84' Nareszcie atak Polaków. Sławomir Peszko potężnie strzela z dystansu. Bramkarz odbija piłkę od siebie, ale mija się z nią Arkadiusz Milik, który mógł znów uszczęśliwić kibiców swoim golem.
87' Błaszczykowski biegnie prawą stroną boiska, widząc zbliżających się do niego dwóch obrońców decyduje się na podanie do Lewandowskiego, ale obrońca przeczytał to zagranie.
88' Hymn Polski w wykonaniu polskich kibiców.
89' 2:0 dla Polski! Zdobywcą Robert Lewandowski! Arkadiusz Milik zwodem zmylił dwóch obrońców i podał prostopadle do Lewandowskiego, który skierował piłkę do bramki. Teraz nic nie odbierze nam wygranej i upragnionych trzech punktów w tabeli!
89' Marcin Komorowski zmienia Michała Pazdana.
90' Apetyt rośnie w miarę jedzenia? Oczywiście! Kibice krzyczą: "Jeszcze jeden".
90' Koncert życzeń? Polacy prowadzą już 3:0. Bramkę po tym jak zdobywa Robert Lewandowski! Po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył zawodnik Bayernu Monachium i kolejny raz ucieszył kibiców.
93' Polacy prowadzą już 4:0. Hattrick Roberta Lewandowskiego w cztery minuty! Gruzini rozpoczęli grę ze środka boiska po czym bardzo szybko stracili piłkę. Dokładne podanie z głębi pola Milika do Lewandowskiego, ten wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem i nie marnuje tej okazji.
90' KONIEC MECZU. BRAWO! BRAWO! BRAWO! Polacy pokonują Gruzję 4:0 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy EURO 2016! Robert Lewandowski zdobywając hattricka w spotkaniu z Gruzją awansował w rankingu wszech czasów reprezentacji Polski. Po tym osiągnięciu wyprzedził Zbigniewa Bońka i jest w klasyfikacji za Gerardem Cieślikiem, Andrzejem Szarmachem, Ernestem Pohlem, Kazimierzem Deyną, Grzegorzem Lato i Włodzimierzem Lubańskim.

W drugim meczu naszej grupy Irlandia zremisowała ze Szkocją 1:1. To bardzo dobry wynik dla naszej drużyny, która bez względu na inne spotkania pozostanie samodzielnym liderem grupy D!