Polska vs Irlandia 2:1. Jedziemy na ME 2016 we Francji !!!

Mecz Polski z Irlandią w eliminacjach do ME 2016 rozpocznie się dziś o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni jeśli chcą bezpośrednio awansować do finałów mistrzostw Europy muszą wygrać to spotkanie lub zremisować 0:0 lub 1:1.

Selekcjoner Adam Nawałka z powodu kontuzji nie będzie mógł dziś skorzystać z Arkadiusza Milika. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej 20-letni pomocnik Lecha Poznań - Karol Linetty. Oczy wielu obserwatorów na pewno będą skoncentrowane na Robercie Lewandowskim. Napastnik Bayernu Monachium jest w znakomitej formie, a o dzisiejszym spotkaniu powiedział: "Chcemy świętować awans z naszymi kibicami w Warszawie. Nie jesteśmy minimalistami, nie będziemy grali na remis." Nam, kibicom pozostaje kibicować naszej reprezentacji wierząc, że po meczu nasi zawodnicy będą z tarczami opuszczać murawę Stadionu Narodowego, a my z podniesioną głową wracać do swoich domów.

Prawdopodobny skład Polski na mecz z Irlandią przedstawia się następująco: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak - Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty - Paweł Olkowski, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Mecz Polski z Irlandią rozpocznie się dziś tj. 11.10.2015r. na Stadionie Narodowym. Relacja na żywo z pojedynku od godz. 20.45 w naszym serwisie.

Znamy już składy obu drużyn. Oto i one:

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak - Paweł Olkowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Irlandia: Darren Randolph, Seamus Coleman, John O'Shea, Richard Keogh, Glenn Whelan, James McCarthy, James McClean, Robbie Brady, Jeff Hendrick, Shane Long, Jon Walters

Trener Martin O'Neill posadził na ławce legendę kadry Irlandii Robbie Keane'a.

Zawodnicy zeszli już z boiska po rozgrzewce. To już za chwilę, to już za moment pierwszy gwizdek sędziego. Już teraz przedstawienie zawodników Irlandii przy gwizdach kibiców, a po tym przedstawienie zawodników z Polski i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Nie mogę się doczekać, a Wy?

1' Rozpoczęliśmy spotkanie!
3' Na razie gra w środku pola. To próba wzajemnego rozpoznania rywali.
4' Brady bardzo ostro potraktował Lewandowskiego.
5' Lekka przewaga Irlandczyków w środku pola.
8' Ząb za ząb, cios za cios, ale to wszystko w środkowej strefie boiska.
10' Dośrodkowanie Irlandczyków z rzutu wolnego z prawej strony boiska, ale na swoim miejscu był Fabiański. Brawo!
12' To powinna być bramka! Grosicki zatrzymany przez bramkarza. Mamy rzut rożny.
13' GOL !!!! Bramkę strzałem spoza pola karnego zdobywa Grzegorz Krychowiak, a asystował mu Wawrzyniak.
15' GOL W polu karnym powalony przez Pazdana zawodnik Irlandii. Sędzia dyktuje rzut karny, a na gola zamienia go Jon Walters. Wielka szkoda, że tak krótko cieszyliśmy się prowadzenie.
18' Polacy przeprowadzili kolejną akcję po której Krzysztof Mączyński umieścił piłkę w siatce. Niestety sędzia nie uznał bramki dopatrując się pozycji spalonej.
21' Kamil Grosicki szarżował lewym skrzydłem boiska, ale niestety siła złego na jednego sprawiła, że znów przy piłce są nasi rywale.
22' Grosicki z rzutu wolnego, mocne dośrodkowanie w pole karne, ale Randolph łapie piłkę.
23' Głośne okrzyki kibiców: "Jeszcze jeden, jeszcze jeden", a po chwili "Polska, Polska".
24' Kolejny faul Polaków i kolejne dośrodkowanie Irlandczyków z rzutu wolnego. Znów Fabiański pewnie chwycił futbolówkę.
25' Linetty próbował się "wzglizgnąć" w pole karne rywali, ale znów biało-czerwoni bezskutecznie.
27' Grosickiemu uciekła piłka tuż przy linii bocznej boiska. Z tej akcji już nic nie będzie.
28' Irlandczycy w ofensywie, ale Polacy radzą sobie z tą sytuacją.
28' Próba ataku Olkowskiego. Niestety radzą sobie z nim Brady i O'Shea.
31' Krychowiak łatwo dał się trafić Colemanowi. Rzut rożny dla naszych rywali, ale znów górą Łukasz Fabiański.
32' Irlandczycy wyszli z naprawdę poważnych opresji.
33' Atak Polaków prawą stroną boiska, nasz zawodnik odpychany przez rywala przewraca się, ale ... sędzia nie reaguje i każe grać dalej.
35' Piszczek znakomicie dograł do Grosickiego, a ten zwodem minął obrońcę i strzelił, ale niestety obok bramki.
36' Rzut rożny dla Polaków, ale dośrodkowanie pewnie wyłapuje Randolph.
38' Polacy ruszyli z kontrą, ale McClean ostro potraktował Olkowskiego. Sędzia nie odważył się, by dać Irlandczykowi kartkę. Rzut wolny dla naszej drużyny. Fatalne dośrodkowanie, które zostało zablokowane przez obrońcę.
42' GOL!!! Olkowski podał do Linetty'ego, ten odegrał do Mączyńskiego, który dośrodkował w pole karne. Tam czekał już Lewandowski, który fenomenalnym szczupakiem wpakował piłkę do bramki Irlandii!
45' Bardzo ostre wejście Whelana w nogi Lewandowskiego. Żółta kartka.
Do przerwy wynik 2:1 dla Polski, a więc na razie mamy awans w kieszeni i to z pierwszego miejsca bo Niemcy remisują do przerwy z Gruzją 0:0.
46' Początek drugiej połowy.
48' Polacy przeważają teraz na boisku. Panowie prosimy o kolejną bramkę!
49' Randolph zostawił pustą bramkę, Polacy przechwycili piłkę, ale za długo zwlekaliśmy z decyzją o strzale i straciliśmy piłkę.
49' Pazdan uderzył piłkę z ostrego kąta, ale ta niestety minęła się z celem.
52' Uderzenie Whelana pewnie broni Fabiański.
53' Spiker ogłosił frekwencję w dzisiejszym meczu. 57497 osób na stadionie!
54' Shane Long opuszcza boisko z powodu kontuzji. To było bardzo ostre Kamila Glika. Miejsce zawodnika naszych rywali zajmuje najbardziej doświadczony gracz Irlandii czyli Robbie Keane.
55' Niecelny strzał Irlandczyków.
56' Druga zmiana w drużynie gości. Boisko opuścił Noel Whelan, a jego miejsce zajął Aiden McGeady. Bardzo ofensywne ustawienie naszych rywali.
57' Robbie Keane na nasze szczęście oddaje niecelny strzał.
58' Rzut wolny dla Irlandczyków, ale dośrodkowanie Brady'ego wprost na głowę naszych obrońców. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane.
59' Głośne śpiewy kibiców z Irlandii zostają bardzo szybko zagłuszone przez kibiców Polski!
62' Paweł Olkowski opuszcza boisko, a na boisku przy głośnych brawach pojawia się Jakub Błaszczykowski.
63' Niesamowita akcja w wykonaniu naszej drużyny. Lewandowski odegrał swojemu partnerowi w środku boiska po czym padł powalony przez rywala. Sędzia zastosował przywilej korzyści i pozwolił kontynuował grę Krychowiakowi, ale w bardzo dobrym ataku zakończonym strzałem Grosickiego jednak górą był bramkarz.
66' Rzut rożny dla Polaków. Najwyżej wyskoczył o piłki Glik, ale spudłował.
68' Groźna sytuacja w naszym polu karnym. Rzut rożny, ale dośrodkowanie pewnie łapie Fabiański. Trzeba przyznać, że jest dziś mocnym punktem drużyny.
69' Bezpardonowo potraktowany Krychowiak i mamy rzut wolny. Dośrodkowanie jednak wybijają nasi rywale.
71' Mączyński podaje do Błaszczykowskiego, a ten wypatrzył Roberta Lewandowskiego, który stanął sam na sam z bramkarzem. Randolph ofiarnym wejściem ratuje swoją drużynę. Rzut rożny.
72' Krychowiak strzela głową tuż obok bramki.
72' Za Jamesa McCleana wchodzi Wes Hoolahan.
73' Glik nieprzepisowo powstrzymuje Robbiego Keane'a i sędzia sięga po żółty kartonik.
75' Gorąco w polskim polu karnym, ale ostatecznie sobie radzimy.
77' Krzysztof Mączyński zmieniony przez Łukasza Szukałę.
78' Sędzia też chciał sobie kopnąć piłkę. Niestety przez taką kuriozalną sytuację do pozycji strzeleckiej doszedł McGeady, ale całe szczęście przestrzelił.
79' "Polacy jesteśmy z Wami" czyli wsparcie polskich kibiców dla naszej drużyny.
80' Rzut rożny dla Irlandczyków, ale na szczęście Wawrzyniak wyjaśnia sytuację.
81' Keogh z bliskiej odległości strzela na naszą bramkę, ale broni Fabiański. Uffff
83' Czeka nas bardzo nerwowa końcówka. Dlaczego tak murujemy naszą bramkę? Dlaczego daliśmy się tak bardzo zepchnąć do defensywy?
83' Lewandowski podaje do Błaszczykowskiego, ale niestety Irlandczycy przejęli piłkę.
84' Kamil Grosicki opuszcza boisko. Na jego miejscu pojawia się Sławomir Peszko.
86' Kolejny rzut wolny dla Irlandii. Co za emocje! Znów Polacy górą. Brawo obrońcy! Brawo Fabiański!
88' W trzech kolejnych akcjach bardzo ostro potraktowani Polacy. Sędzia tymczasem ... nie reaguje.
89' Kolejna próba ataku Irlandczyków, ale złe dośrodkowanie z prawego skrzydła. Wspominając klasyka sprzed kilku lat: "Panie Turek kończ Pan ten mecz".
90' Polak i Irlanczyk padają w naszym polu karnym. Uff nie ma rzutu karnego. To nasz rywal faulował.
90' Sędzia dolicza pięć minut.
90' Faulowany Lewandowski i czerwona kartka dla O'Shea!
93' Błaszczykowski wrzuca do Lewandowskiego, napastnik Bayernu dochodzi do główki, ale Randolph broni!
93' Kończmy ten mecz! Proszę! Wszyscy kibice Polskiej drużyny o to proszą! Panie sędzio!!!
94' Żółta kartka dla Waltersa.
95' KONIEC! Jedziemy na Mistrzostwa Europy 2016 do Francji!