Pomagaj z McDonald’s podczas McHappy Day!

Materiał informacyjny
Już w najbliższy weekend we wszystkich polskich restauracjach McDonald’s rusza charytatywna akcja McHappy Day. Służy ona pozyskaniu środków na działalność Fundacji Ronalda McDonalda zajmującej się profilaktyką zdrowotną dzieci a przede wszystkim – inicjatywami na różne sposoby wspierającymi rodziny w czasie długotrwałego pobytu dziecka w szpitalu.

Każdego roku McDonald’s na całym świecie organizuje akcję zbierania funduszy na programy prowadzone z myślą o chorych i potrzebujących dzieciach i ich rodzinach. Akcja ta nosi nazwę McHappy Day. W Polsce już od 15 lat środki zebrane w jej trakcie wspierają inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda.

W ramach tegorocznej akcji McHappy Day McDonald’s przekaże Fundacji 1 zł od każdej porcji frytek sprzedanych przez polską sieć w dniach 8 - 10 grudnia 2017 roku. Dodatkowo w terminie 8 - 31 grudnia w restauracjach McDonald’s będzie można kupić specjalne breloczki z logo McHappy Day. Cena jednego breloczka to 6 zł. Cały dochód z ich sprzedaży również wesprze cele Fundacji.

Fundacja Ronalda McDonalda to organizacja pożytku publicznego koncentrująca się na działaniach służących dzieciom i rodzinom. Kierując się hasłem „Aby rodzina mogła być razem” Fundacja wspiera rodziny zmagające się z ciężką chorobą dziecka i wynikającą z niej długotrwałą hospitalizacją. Z myślą o bliskich małych pacjentów w roku 2009 Fundacja ruszyła z programem Pokoi Rodzinnych. Jest to wydzielona przestrzeń na terenie szpitala przeznaczona dla rodziców małych pacjentów pozwalająca na odpoczynek i zaspokajanie takich potrzeb jak pranie, gotowanie itp. Pierwszy Pokój Rodzinny powstał na terenie Kliniki Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Międzylesiu. Od 2015 r. Fundacja prowadzi też Pokoje Rodzinne w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie udało się, w pełni wyposażyć 25 kuchni i 20 salonów Pokoi Rodzinnych.

W 2015 roku Fundacja otworzyła pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. W bezpośredniej bliskości Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie powstał komfortowy dom dla rodziców, którzy przyjeżdżają na leczenie z dzieckiem z daleka i stają przed dylematem, jak zorganizować życie w czasie hospitalizacji. To komfortowo wyposażony obiekt z 20 pokojami i rozbudowaną częścią socjalną. Dzięki niemu rodzice mają więcej sił i nadziei, by w pełni zaangażować się w proces leczenia swoich dzieci. Rodzice mogą korzystać z niego całkowicie za darmo. W ciągu roku działania tej placówki znalazło w nim namiastkę domu ponad 200 rodzin.

Fundacja planuje również budowę drugiego Domu Ronalda McDonalda. We wrześniu tego roku prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, Prezes Fundacji Ronalda McDonalda, oraz Krzysztof Kłapa, członek zarządu Fundacji Ronalda McDonalda podpisali list intencyjny dotyczący budowy Domu przy Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.

Fundacja od lat prowadzi też program bezpłatnych, profilaktycznych badań USG „NIE nowotworom u dzieci”, w ramach którego mobilny ambulans co roku przemierza dziesiątki tysięcy kilometrów, odwiedzając miasta w całej Polsce. Na pokładzie ambulansu wykonywane są bezpłatne i kompleksowe badania USG dzieci. Do chwili obecnej badaniami objęto ponad 50 000 dzieci. Kilkaset z nich zostało skierowanych na dalsze konsultacje lub leczenie w związku z wcześniej niewykrytymi nieprawidłowościami i schorzeniami. W okresie letnim ambulans służy jako mobilna stacja krwiodawstwa. Wkrótce Fundacja uruchomi drugi ambulans, co pozwoli na dotarcie do jeszcze większej liczby lokalnych społeczności.

Fundacja sfinansowała też szereg szkoleń dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej
z zakresu wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci
. Szkolenia te objęły ponad 3 tysiące lekarzy POZ z całego kraju.

Dodatkowe informacje o Fundacji Ronalda McDonalda:

www.frm.org.plwww.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda www.frm.org.pl/web/dom-ktory-leczy/ www.rmhc.org

Zapraszamy na fanpage McDonald’s Polska https://www.facebook.com/McDonaldsPolska
i

www.mcdonalds.pl

.

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa
w Polsce 391 restauracji McDonald’s, które zatrudniają ponad 20 000 osób. 306 z nich to obiekty prowadzone przez 62 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pomagaj z McDonald’s podczas McHappy Day! - Nasze Miasto

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto