Potęga młodzieżowego tenisa dziewcząt w Łodzi

W dniu 22.02 w Centrum Tenisowym Zawada odbyła się uroczysta gala ŁKT na której to świętowane zostały znakomite sukcesy młodych tenisistek.

Obecne osiągnięcia zawodniczek ŁKT nie są przypadkiem czy jednorazowym osiągnięciem ale potwierdzeniem doskonałej pracy szkoleniowej prowadzonej w klubie, czego dowodem są wyniki w roku 2012, w którym tenisistki ŁKT Łódź zdobyły 8 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Istniejący zaledwie kilka lat Klub ŁKT Łódź jest obecnie 10 klubem tenisowym w Polsce wg. rankingu PZT za rok 2012 i zdecydowanie wyprzedził klub stanowiące niegdyś o sile polskiego tenisa m.in. Arkę Gdynia czy MKT Łódź. Zawodniczki
klubu ŁKT trenują na obiekcie nowo powstającego Centrum Tenisowe "ZAWADA" przy ul. Krańcowej w Łodzi.
W młodym klubie ŁKT Łódź trenują zawodniczki, które w lutym tego roku zdobyły 2 tytuły Mistrzyń Polski – do lat 18 i do lat 14 oraz 2 medale w grze deblowej - srebro do lat 18 i brąz wśród seniorek.

Największy sukces odniosła 15-letnia Magda Fręch, która wywalczyła mistrzostwo Polski juniorek do lat 18 w grze pojedynczej oraz zdobyła brązowy medal wśród seniorek w grze podwójnej.
Wielkie brawa dla Magdy, która jako najmłodsza polska tenisistka wywalczyła już pierwsze punkty do rankingu WTA i nie ma sobie równych w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Magda to pierwsza rakieta w reprezentacji Polski do lat 16.

Drugą tenisistką ŁKT, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do lat 14
jest następna wielka nadzieja polskiego tenisa 14-letnia Wiktoria Kulik. Wiktoria trenuje w klubie ŁKT Łódź od sierpnia 2012r. pod okiem trenera Kobierskiego i jest również podporą reprezentacji Polski do lat 14 w drużynowych mistrzostwach Europy.
Zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji PZT w swojej kategorii wiekowej i w tym roku rusza na podbój Europy w kategorii młodziczek.

Na wielkie brawa zasłużyła również jedna z czołowych polskich juniorek Weronika Halicka, która zdobyła srebrny medal wśród juniorek w grze deblowej.

Magda i Weronika trenują w Łódzkim Klubie Tenisowym od samego początku pod opieką trenera koordynatora Andrzeja Kobierskiego i trenera Piotra Żurawieckiego.