Premier League. Artur Boruc bohaterem ostatniej akcji! (wideo)

Dominik Lenart
Sobotni mecz 29. kolejki Premier League pomiędzy Norwich City, a Southampton zakończył się remisem 0:0. Wielka w tym zasługa bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca, który w 90. minucie spotkania fantastycznie obronił rzut karny!

W pierwszej części gry w toczonym, w fatalnych warunkach atmosferycznych spotkaniu przy padającym śniegu z deszczem, stroną przeważającą był Southampton. Beniaminek angielskiej ligi na grząskiej murawie zdołał sobie stworzyć kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, jednak żaden ze strzałów podopiecznych Mauricio Pochettino nie był w stanie zaskoczyć grającego bardzo dobre zawody między słupkami "Kanarków" Marka Bunna. Największe zagrożenie gospodarzom groziło ze strony Jay'a Rodrigueza, którego uderzenia w fantastyczny sposób bronił golkiper Norwich.

W drugiej połowie swoje szanse miał także klub z Carrow Road. Artur Boruc po raz pierwszy pokazał swój kunszt bramkarski, broniąc ładnie strzał z wolnego. W 90. minucie gry doszło do najbardziej kontrowersyjnej decyzji w całym meczu. Obrońca "Świętych" Luke Shaw popchnął lekko w swoim polu karnym napastnika Norwich Granta Holta, który w teatralny sposób padł na murawę. W pierwszej chwili sędzia Mark Clattenburg wskazał na rzut od bramki dla klubu polskiego bramkarza. Jednak po konsultacji z liniowym zmienił swoją decyzję i podyktował rzut karny. Mimo protestów zawodników beniaminka Premier League, arbiter pozostał niewzruszony i swojej decyzji nie zmienił. Do piłki podszedł sam poszkodowany i oddał mocny strzał, który w fenomenalny sposób obronił Boruc. Dzięki tej interwencji bramkarz reprezentacji Polski wyrósł na pierwszoplanową postać meczu.

Po meczu w wywiadzie dla BBC, trener Southampton, Pochettino pochwalił polskiego golkipera. Boruc według trenera uratował jeden punkt, który może okazać się w ostatecznym rozrachunku kluczowy w walce o utrzymanie klubu z St. Mary's Stadium w elicie ligi angielskiej. Argentyński szkoleniowiec "Świętych" odniósł się także do sytuacji z 90. minuty: "Jest to dla mnie jasne, że karnego w tej sytuacji nie powinno być wcale" - uciął krótko Argentyńczyk.

Po 29. kolejkach Southampton plasuje się w tabeli Premier League na 16 miejscu z dorobkiem 28 punktów i o cztery oczka wyprzedza znajdujący się w strefie spadkowej, zespół Wigan.