Premier League: Liverpool przegrywa po raz kolejny

kamil156@op.pl
Podopieczni trenera Rafy Beniteza zawiedli po raz kolejny. Tym razem na inaugurację 17. kolejki Premier League, przegrali na wyjeździe z outsiderem rozgrywek, Portsmouth 2:0.

Piłkarze Beniteza od początku spotkania nie mogli wypracować sobie dobrych sytuacji. To gospodarze dzielili i rządzili na boisku. W 33. minucie zespół Portsmouth za sprawą Nadira Belhadja zdobył pierwszą bramkę. Tuż przed przerwą szansę na wyrównanie miał Daniel Agger, ale zawodnik "The Reds" strzelił fatalnie.

W 45. minucie spotkania Javier Mascherano brutalnie sfaulował Tala Ben Haima, za co zobaczył czerwony kartonik. W 82. minucie podopieczni Avrama Granta strzelili drugą bramkę. Piquionne obiegł Carraghera i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Liverpoolu.

Mecz skończył się wynikiem 2:0 dla Portsmouth, którym jednak wygrana nie pozwoliła na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Portsmouth - Liverpool FC 2:0 (1:0)
1:0 - Belhadj 33'
2:0 - Piquionne 82'