Premier League: Tottenham Hotspur – Arsenal Londyn

Justyna Borowiecka
Fot: Logo Premier League. Logo Ligi Angielskiej.
W 29. kolejce ligi angielskiej Tottenham Hotspur podejmie Arsenal Londyn w 178. derbach północnego Londynu.

Przed nami w Premier League 29. kolejka. Hitem tej kolejki jest mecz Tottenham Hotspur z Arsenalem Londyn w 178. derbach północnego Londynu. Obie drużyny walczą w tym roku o mistrzostwo kraju i ta z nich, która zwycięży w nadchodzącej konfrontacji, przybliży swoje szanse na tytuł.

Równe szanse
To już trzecia potyczka Tottenhamu z Arsenalem w tym sezonie. W listopadzie (12. kolejka) padł remis 1:1 (0:1), bramkę dla Arsenalu zdobył w 77. minucie Kieran Gibbs, a dla Totthenhamu w 32. minucie Harry Kane. A miesiąc wcześniej obie drużyny zagrały ze sobą podczas Pucharu Ligi Angielskiej, wówczas górą byli Kanonierzy, wygrywając z Kogutami 2:1.

Eksperci typują
Sobotnie spotkanie pomiędzy Tottenhamem a Arsenalem zapowiada się najbardziej ciekawie z całej 29. kolejki. Jest to bowiem hit tej kolejki. Dwa zespoły na szczycie tabeli. Tottenham – drugie miejsce w tabeli (Laicester prowadzi na pierwszym miejscu, 56 punktów) z wynikiem 54 punktów. Trzecie miejsce wywalczyli gracze Arsenalu z wynikiem 51 punktów. Jak widać, różnica pomiędzy pierwszym, drugim a trzecim miejscem jest bardzo mała. Tutaj każdy może być zwycięzcą i już 15 maja (zakończenie sezonu 2015/2016) cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Anglii. Do końca sezonu pozostało 11 kolejek. Więc tutaj może się wszystko zdarzyć.