Premiera najnowszego serialu CANAL+ KLANGOR już w piątek 26 marca!

Materiał informacyjny CANAL+

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie córka Wejmanów (Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska), niepewność i strach krok po kroku paraliżują rodzinę.

Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, w obliczu tragedii musi zaprzeczyć wszystkim wartościom, które do tej pory go definiowały. Musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka.
Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy KLANGOR.

Oficjalny trailer serialu:

„KLANGOR jest intrygujący, nieoczywisty i metaforycznie oddaje potrzebę przyjścia nadziei, która w tym serialu gdzieś cały czas funkcjonuje, gdzieś tam cały czas się unosi” – mówi Arkadiusz Jakubik, grający główną rolę męską, ojca rodziny, psychologa więziennego, Rafała Wejmana.

„Cała ta historia opowiada oczywiście o ludziach, ale szalenie ważne są tu plenery, przyroda. Mimo że jest to przyroda smutna, zgaszona i deszczowa” – podsumowuje Maja Ostaszewska, serialowa Magda Wejman, matka zaginionej nastolatki, żona Rafała.

Czym dla twórców jest tytułowy KLANGOR?

W obsadzie serialu zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej, serialowej roli, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik. Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska, choć znają się od ponad 30 lat, po raz pierwszy wspólnie stanęli przed kamerą właśnie na planie serialu CANAL+: KLANGOR.

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu „KRUK”. Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+.

Oryginalny scenariusz KLANGORU, autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB. – programu skierowanego do młodych twórców filmowych, scenarzystów oraz reżyserów. To debiut Kacpra Wysokiego, a dla CANAL+ pierwszy projekt serialowy zrealizowany w ramach programu.

Serial KLANGOR będzie można oglądać od 26 marca br. w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanałach CANAL+ przez satelitę i sieci kablowe.

Wideo

Dodaj ogłoszenie