Primera Division: Real goni Barcelonę

kamil156@op.pl
[email protected]
Drużyna Realu Madryt rozgromiła w sobotę, 19 grudnia zespół z Saragossy 6:0. Dzięki temu zwycięstwu "Królewscy" tracą do prowadzącej w tabeli Barcelony już tylko dwa punkty.

Podopieczni Manuela Pellegriniego nie mieli problemu z pokonaniem drużyny z Saragossy. Już w pierwszej połowie po dwa trafienia zaliczyli Gonzalo Higuain i Rafael van der Vaart. Czwarta bramka strzelona przez Higuaina była szczególna. Argentyńczyk wspaniale przyjął piłkę na linii pola karnego i z woleja pokonał golkipera rywali.

W drugiej połowie zawodnicy Realu nie spuścili z tonu, strzelając jeszcze dwa gole. W 50. minucie bramkę zdobył aktywny Cristiano Ronaldo, a wynik meczu w 71. minucie ustalił Karim Benzema.

Dzięki zdobytym trzem punktom "Królewscy" zbliżyli się do lidera na odległość 2 oczek. Real po tym spotkaniu stał się najskuteczniejszą ekipą w Primera Division. Po 15. kolejkach mają na koncie aż 40 trafień.

Real Madryt - Real Saragossa 6:0 (4:0)
1:0 - Higuain 3'
2:0 - Van der Vaart 26'
3:0 - Van der Vaart 28'
4:0 - Higuain 34'
5:0 - Ronaldo 50'
6:0 - Benzema 71'