MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Program Erasmus+ wystartował z nowym budżetem. Można składać wnioski. Kto może wziąć udział? Na jakie projekty można dostać pieniądze z UE?

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Program Erasmus+ wystartował z nowym budżetem. Można składać wnioski. Kto może wziąć udział? Na jakie projekty można dostać pieniądze z UE?
Program Erasmus+ wystartował z nowym budżetem. Można składać wnioski. Kto może wziąć udział? Na jakie projekty można dostać pieniądze z UE? Polska Press
Popularny program wymiany Ersamus+ startuje z nowym, dużo wyższym, budżetem. Ma służyć finansowaniu projektów w zakresie mobilności edukacyjnej i współpracy transgranicznej.

Komisja Europejska przyjęła w czwartek, 25 marca 2021 r., pierwszy roczny program prac programu Erasmus+ na lata 2021–2027. Za pomocą tego nowego i zaktualizowanego programu z budżetem opiewającym na 26,2 mld euro (dla porównania w latach 2014-2020 wynosił on 14,7 mld euro), który dopełnia kwota ok. 2,2 mld euro z instrumentów zewnętrznych UE, będą finansowane projekty w zakresie mobilności edukacyjnej i współpracy transgranicznej dla 10 mln Europejczyków w każdym wieku i ze wszystkich środowisk.

- Fakt, że budżet programu Erasmus+ na najbliższe siedem lat niemal się podwoił, świadczy o znaczeniu, jakie w Europie przywiązuje się do edukacji, uczenia się przez całe życie i młodzieży - zauważyła komisarz UE do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Marija Gabriel.

Przyjęcie rocznego programu prac umożliwiło też opublikowanie dziś pierwszych zaproszeń do składania wniosków w ramach nowego programu Erasmus+. O finansowanie może ubiegać się każdy podmiot publiczny lub prywatny działający w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu. Można przy tym liczyć na pomoc agencji krajowych programu Erasmus+ znajdujących się we wszystkich państwach członkowskich UE i państwach trzecich stowarzyszonych z programem.

UWAGA: Nowy program Erasmus+ oferuje możliwości odbywania studiów za granicą, staży, praktyk zawodowych i wymiany pracowników we wszystkich dziedzinach kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu. Jest on otwarty dla uczniów, studentów szkół wyższych, osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego, dorosłych słuchaczy, uczestników wymian młodzieżowych, osób pracujących z młodzieżą i trenerów sportowych.

- Z zadowoleniem przyjmuję uruchomienie nowego programu Erasmus+, który okazał jednym z największych osiągnięć Unii Europejskiej - ocenił wiceprzewodniczący ds. promowania europejskiego stylu życia Margaritis Schinas.

Program, który w 2014 r. w związku z rozszerzonym zakresem zyskał miano Erasmus+, jest uznawany przez Europejczyków za trzecie największe osiągnięcie UE – zaraz po swobodzie przemieszczania się i pokoju. W ciągu ostatnich trzydziestu lat w programie wzięło udział ponad 10 mln osób, w 33 krajach (UE plus Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja). Program Erasmus+ w wymiarze międzynarodowym będzie oferować mobilność i współpracę w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na całym świecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Program Erasmus+ wystartował z nowym budżetem. Można składać wnioski. Kto może wziąć udział? Na jakie projekty można dostać pieniądze z UE? - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto