Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przydatne funkcje w telefonie, o których nie wiesz

Redakcja
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kom%C3%B3rka.jpg
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kom%C3%B3rka.jpg Fot. commons.wikimedia.org
Czy wiesz, że Twój telefon może posiadać kilka pożytecznych funkcji, o których być może nie wiesz? Sprawdź, a okażą się dla Ciebie korzystne.

Telefon potrafi być bardzo pożytecznym urządzeniem. I służyć nie tylko do rozmawiania. Może tez okazać się niezwykle pomocny w codziennych problemach.

Numer 112

Już nie ma chyba osoby, która nie wie, że pod numerem 112 znajdziemy służby ratunkowe. Wybierając go zawsze uzyskasz pomoc. Czy wiesz, że numer ten działa nawet wtedy, gdy klawiatura Twojego telefonu jest zablokowana? Co ciekawe, jeżeli jesteś poza zasięgiem własnej sieci, telefon będzie przeszukiwać sieci innych operatorów, aż znajdzie możliwość połączenia.

Auto zablokowane? To już nie musi być problem

Czy nie zdarzyło Ci się kiedyś zostawić klucze w stacyjce na parkingu i zatrzasnąć drzwi? Jeżeli nie, to w porządku. Ale co zrobić, gdy się to przydarzy? A przydarzyć się przecież może. Rozwiązanie może okazać się proste, gdy masz przy sobie telefon. Jeżeli auto ma zdalnego pilota, a drugi komplet kluczyków jest w domu to zadzwoń na telefon komórkowy ze swojego telefonu komórkowego.

Swój telefon przytrzymaj przy aucie w tym czasie, gdy z drugiej strony słuchawki w domu, druga osoba naciskać będzie przycisk odblokowania zamka w kluczach zapasowych. Twoje auto powinno zareagować i się otworzyć, dzięki sygnałowi z drugiego telefonu. Nie zawsze przecież masz czas na to by ktoś Ci przywiózł zapasowy komplet. Zwłaszcza, gdy jesteś kilkaset kilometrów od domu. Niestety nie zawsze ten sposób jest skuteczny. Lepiej najpierw przetestować pod domem.

Dodatkowa energia w telefonie

Czasem potrzebujesz wykonać rozmowę a bateria w telefonie za chwilę „padnie”. W niektórych telefonach jest jeszcze tzw. ukryta rezerwa prądu. Kombinacja klawiszy *4720#, aktywuje ta funkcję, a deaktywuje #4720#. Wskaźnik w telefonie powinien zacząć wskazywać wzrost naładowania baterii o około 30 proc. Spróbuj, może akurat w twoim telefonie ta funkcja zadziała.

Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy?

Numer seryjny swojego telefonu sprawdzisz wpisując kombinację cyfr: * # 06 #. Na ekranie pojawi się 15 cyfr i będzie to kod Twojego aparatu. Jest on niepowtarzalny dla każdego aparatu. Możesz go zapisać i schować. Gdyby telefon został skradziony, zadzwoń wtedy do swojego operatora i podaj ten kod. Operator dokona zablokowania aparatu i nawet, gdy złodziej zmieni kartę SIM, aparat stanie się bezużyteczny.

Międzynarodowy skrót ICE, co to jest?

Niestety czasem (odpukać) zdarzają się przykre zdarzenia. Należą do nich wypadki. Telefon komórkowy jest tym przedmiotem, który znajduje się najczęściej przy osobie, która uległa wypadkowi.

Oczywistym jest, że błyskawiczna informacja, taka jak grupa krwi, stosowane leki, choroby czy alergie lub inne wyjątkowe rzeczy mogą zostać zapisane w aparacie i gdy istnieje potrzeba - szybko użyte.

Propozycja ratowników medycznych jest bardzo ciekawa. Pomysł polega na umieszczeniu w aparacie numeru osoby, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer ten należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE ( In Case of Emergency).

Ratownicy zaproponowali, by zapis więcej niż jednej osoby do kontaktu wyglądał
następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto