PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer wygrał w Zakopanem!

Adam Małysz.
W rozegranym dzisiaj na Wielkiej Krokwi w Zakopanem konkursie PŚ zwyciężył austriacki skoczek Gregor Schlierenzauer. Drugie miejsce zajął lider PŚ Simon Ammann. Adam Małysz był dzisiaj piąty.

Konkurs na Wielkiej Krokwi zapowiadany był jako wielkie widowisko sportowe. I takim był.
Zawodnicy wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe oddawali dalekie skoki. Podobnie jak wcześniejsze pucharowe zawody, także te w Zakopanem były wewnętrzną rywalizacja o zwycięstwo między liderem Pucharu Świata Szwajcarem Simonem Ammannem, a wiceliderem Gregorem Schlierenzauerem.

Pozostali zawodnicy walczyli o dalsze miejsca, choć ich forma wzrasta, co było widać po mniejszej przewadze punktowej. Nie było już takiej przepaści miedzy czołową dwójką a resztą stawki.

Po pierwszej serii prowadził Schlierenzauer. Skacząc 138 metrów wprost zmiażdżył resztę stawki. Kroku dotrzymał mu tylko Ammann osiągając 136 metrów. Znajdował się tuż za Austriakiem po pierwszym skoku. Trzecie miejsce na półmetku zajmował Austriak Wolfgang Loitzl.

Z Polskich Orłów najdalej poszybował Adam Małysz, który wylądował na tuż za 128. metrem osiągając piąty rezultat. Z pozostałych polskich skoczków do drugiej serii zdołała awansować trojka: Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch oraz Stefan Hula.

W serii finałowej swoją dominację w dzisiejszym konkursie potwierdził Gregor Schlierenzauer. Skacząc na odległość 133 metrów odniósł zdecydowaną wygraną. Drugie miejsce zajął Harry Potter z Szwajcarii - Simon Ammann, a na trzecie miejsce na podium wskoczył po dobrym drugim skoku Thomas Morgenstern. Adam Małysz skoczył 130 metrów, co wystarczyło do zajęcia piątego miejsca. Łukasz Rutkowski zajął 25. miejsce, Kamil Stoch ukończył dzisiejszy konkurs na 27. miejscu, a Stefan Hula na 29. miejscu.

Dla Schlierenzauera to już trzydzieste zwycięstwo w pucharowych zawodach.

Po dzisiejszych zawodach na czele w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocnił się Simon Ammann, drugi jest dzisiejszy zwycięzca Gregor Schlierenzauer. Na trzecie awansował Austriak Thomas Morgenstern. Adam Małysz utrzymał 9. miejsce.

Jutro drugie zawody PŚ na Wielkiej Krokwi. Początek konkursu zaplanowano na godzinę 16.
Transmisję na żywo przeprowadzi TVP1 i TVP Sport.

Źródła: TVP Sport na żywo