PŚ w skokach narciarskich. Adam Małysz drugi w Klingenthal!

Grzegorz Miętus
W rozegranym wczoraj konkursie w niemieckim Klingenthal drugie miejsce na podium zajął Adam Małysz. Zawody wygrał lider PŚ Simon Ammann. Tuż za Polakiem na trzecim miejscu na podium uplasował się Austriak Gregor Schlierenzauer.

Zawody w Klingenthal to ostatnie starty dla wielu zawodników przed zbliżającymi się igrzyskami w Vancouver. Był to zatem ostatni sprawdzian formy przez najważniejszymi zawodami czterolecia.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ammann, który skacząc 133 metry wyprzedzał skoczka z Wisły oraz wicelidera pucharowej rywalizacji Schlierenzauera. Pozostali polscy zawodnicy wypadli na miarę swojej obecnej formy. Bardzo dobrze zaprezentował się Grzegorz Miętus. Nastolatek z Zakopanego skoczył 125 metrów i zajmował wysokie miejsce w drugiej dziesiątce. Trzeci z Polaków Marcin Bachleda skończył zaledwie 103 metry kończąc zawody po pierwszej serii (44. miejsce).

Seria finałowa przyniosła bardzo dobre skoki Małysza oraz Ammanna. Obaj skoczkowie uzyskali po 134 metry. Zwyciężył Szwajcar utrzymując przewagę z pierwszego skoku. Na trzecim miejscu dzisiejsze pucharowe zawody ukończył dwukrotny zwycięzca zawodów z Zakopanego Gregor Schlierenzauer. Grzegorz Miętus ostatecznie zajął 22. pozycję osiągając najlepsze miejsce w swoje karierze w zawodach PŚ.

Dla polskiego Orła z Wisły to 79. podium w karierze i najlepsza pozycja w pucharowych zawodach w tym sezonie.

W PŚ na prowadzeniu nadal znajduje się Simon Ammann. Drugie miejsce utrzymał Schlierenzauer, który traci już do Szwajcara blisko dwieście punktów. Trzeci jest Thomas Morgenstern. Adam Małysz, po dzisiejszym bardzo dobrym występie, awansował na szóste miejsce.

Oficjalne wyniki dzisiejszych zawodów w Klingenthal.