Puchar Anglii: zespół Rasiaka eliminuje The Reds!

kamil156@op.pl
Sensacja! Liverpool przegrał 13 stycznia na Anfield, z Reading 1:2 w powtórzonym meczu III rundy Pucharu Anglii. W drużynie gości przez 65 minut występował Grzegorz Rasiak.

W pierwszym spotkaniu na Madejski Stadium padł remis 1:1. Wynik tez oznaczał powtórzenie meczu. Wówczas asystę zaliczył Grzegorz Rasiak, a gola dla The Reds zdobył Steven Gerrard.

Rafa Benitez, trener Liverpoolu, wystawił silne zestawienie z Gerardem i Torresem w pierwszej "jedenastce". W pierwszej połowie goście mogli prowadzić, ale Grzegorz Rasiak zmarnował dobrą okazję do zdobycia bramki. The Reds zdobyli bramkę w 45. minucie spotkania. Wtedy na uderzenie zdecydował się kapitan Liverpoolu, piłka odbiła się od Ryana Bertranda i trafił do siatki Reading.

Gdy wydawało się, iż to gospodarze wygrają to spotkanie, to szaleńczego ataku rzucili się piłkarze Reading. W 94. minucie w polu karnym sfaulowany został Shane Long, a strzał z jedenastego metra na bramkę zamienił Gylfi Sigurdsson. Chwilę później sędzia zarządził dogrywkę. Awans Reading przypieczętował w 100. minucie Long.

Liverpool - Reading 1:2 (1:0; 1:1; 1:2)
1:0 - Bertrand (sam.) 45'
1:1 - Sigurdsson (k.) 90'
1:2 - Long 100'