Puchar Narodów Afryki - klęska Namibii

Tomasz Mazur
W drugim meczu grupy A Pucharu Narodów Afryki Maroko rozgromiło Namibię 5:1.

Mecz tak naprawdę jeszcze dobrze się nie rozpoczął, a Marokańczycy prowadzili już 2:0. W pierwszej minucie spotkania szybka akcja przyniosła efekt bramkowy. Dryblingiem w polu karnym popisał się Maroune Chamakha. Po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek, ale dobitka Alloudiego nie dała bramkarzowi żadnych szans. Namibijczycy nie zdążyli otrząsnąć się jeszcze po stracie bramki, a już przegrywali 2:0. Ponownie drużynową akcję wykończył technicznym strzałem Alloudi. Przewaga Maroka nie podlegała dyskusji. Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu.

Jednak w 23. minucie Namibijczycy przeprowadzili szybką kontrę, która zakończyła się zdobyczą bramkową. Podanie ze środka boiska wykorzystał Brian Brendell. Ta bramka strasznie podrażniła ambicje Marokańczyków. Przed przerwą zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw w 28. minucie spotkania akcję lewą stroną boiska zainicjował piłkarz FC Porto Tarik Sektioui. Po minięciu trzech rywali, dośrodkował w pole karne, idealnie na głowę Soufiane Alloudiego. W niespełna trzydzieści minut, piłkarz ten mógł cieszyć się ze zdobycia klasycznego hat-tricka. Pięć minut przed końcem spotkania na 4:1 podwyższył Sektioui, wykorzystując rzut karny.

Druga połowa spotkania przebiegała w dość niemrawym tempie. Przewaga piłkarzy Maroko stawała sie coraz większa, z minuty na minutę. Przyniosło to efekt w postaci piątej bramki. W 74. minucie spotkania wynik ustalił strzałem głową Moncef Zerka.

Po tym spotkaniu na prowadzeniu w grupie A znajdują się piłkarze Maroka i Ghany, mając na swoim koncie trzy punkty. W drugie kolejce spotkań (w czwartek) zagrają: Maroko z Gwineą i Ghana z Namibią.

Maroko - Namibia 5:1 (4:1)
1:0 Soufiane Alloudi 1'
2:0 Soufiane Alloudi 5'
2:1 Brian Brendell 23'
3:1 Soufiane Alloudi 28'
4:1 Tarik Sektioui 40' k.
5:1 Moncef Zerka 74'

Żółte kartki: Quinton Jacobs (38'), Collin Benjamin (55'), Richard Gariseb (58'), Jamuovandu Ngatjizeko (62'), Lazarus Kaimbi (70') - Namibia, Badr El Kadouri (46+1') - Maroko

Maroko: Khalid Fouhami, Badr El Kadouri, Abdeslam Ouaddou, Mickael ChrĂŠtien, Amin Erbati, Youssouf Hadji (70 Moncef Zerka), Youssef Safri, Soufiane Alloudi (63 Youssef Mokhtari), Abderrahman Kabous, Marouane Chamakh, Tarik Sektioui (67 Hicham Aboucherouane).

Namibia: Abisai Shiningayamwe, Collin Benjamin, Michael Pienaar, Franklin April (46 Letu Shatimiene), Richard Gariseb, Quinton Jacobs (77 Meraai Swartbooi), Brian Brendell, Jamuovandu Ngatjizeko, Oliver Risser, Rudolph Bester (65 Jacob Pineas), Lazarus Kaimbi.