Puchar Niemiec: VfL Bochum zagra z Bayernem Monachium

Justyna Borowiecka
Fot: Logo Pucharu Niemiec. DFB-Pokal.
W pucharze Niemiec, w walce o półfinał zawalczy VfL Bochum z Bayernem Monachium. Zapowiedź.

Bayern Monachium, siedemnastokrotny zdobywca Pucharu Niemiec, zagra w środę (10.02. b.r.), z drugoligowcem Bundesligi VfL Bochum.

Droga Bayernu i Bochum do ćwierćfinału
Pierwsze rundy dla Bayernu Monachium są prawie zawsze proste do przejścia. Tak było również w tym sezonie. W pierwszej rundzie zagrali z FC Nöttingen, gdzie pewnie wygrali 1:3 (1:3). W drugiej rundzie wyeliminowali mocny VfL Wolfsburg 1:3 (0:3). W trzeciej rundzie spotkali się z kolegami z pierwszej Bundesligi – beniaminkiem SV Darmstadt 1898 i wygrali z nimi 1:0 (1:0), po bramce Xabi Alonso w 40 minucie spotkania.

VfL Bochum pierwszą rundę rozpoczęli od meczu z FSV Salmrohr 1921, wygrywając wysoko 0:5 (0:1), do tego sukcesu przyczynili się Simon Terodde (trzy bramki w 40’, 49’ i 59’) oraz Marco Terrazzino (w 64’ i 90’). W drugiej rundzie Bochum zmierzyli się z 1. FC Kaiserslautern, po wyrównanej grze i braku goli obydwu drużyn, do kolejnej rundy przeszli zawodnicy Bochum, po samobójczym trafieniu Chrisa Löwe (w 67’). W trzeciej kolejce piłkarze z Bochum zagrali z TSV 1860 Monachium. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie po bramkach zdobytych przez Janika Haberera (w 39’) i Tima Hooglanda (w 44’). Rywale z Monachium nie potrafili doprowadzić do wyrównania, a co dopiero do wygrania.