Puchar Niemiec: VfL Wolfsburg kontra FC Bayern Monachium.

Justyna Borowiecka
Puchar Niemiec – mecz w 1/16 finału: VfL Wolfsburg – Bayern Monachium – Wtorek, 27.10.2015 r., godz: 20:20 (studio), godz: 20:25 (mecz). Transmisja: TVP1. Logo Pucharu Niemiec.
W 1/16 finału Pucharu Niemiec, kibiców czeka emocjonujące spotkanie, w którym zmierzą się VfL Wolfsburg z FC Bayern Monachium. Zapowiedź.

W drugiej rundzie, w 1/16 finału Pucharu Niemiec, zmierzą się pierwsza i druga drużyna Bundesligi z ubiegłego sezonu. To już czwarta potyczka w tym roku Wolfsburga z Bayernem Monachium. W styczniu tego roku w Bundeslidze, Wilki wygrali 1:4 (0:2*). Później drużyna z Wolfsburga okazała się lepsza od Bayernu w Superpucharze Niemiec, która lepiej strzelała w serii rzutów karnych.

Duma Bawarczyków została mocno urażona i wzięli się mocno do pracy. Podopieczni Pepa Guardioli, w nowym sezonie 2015/2016 w lidze niemieckiej, we wrześniu, w szóstej kolejce pewnie wgrali z Wilkami 5:1 (0:1*). Historycznym wyczynem popisał się Robert Lewandowski, który w 46 minucie pojawił się na boisku zmieniając Thiago. Bayern wówczas przegrywał 0:1, a „Lewy”, zdobył dla Bayernu aż pięć bramek w ciągu dziesięciu minut (w 51’, w 52’, w 55’, w 57’ i w 60’).

Jak typują eksperci w walce o awans do kolejnej rundy – Bawarczycy będą faworytami, którzy lepiej radzą sobie w rozgrywkach ligowych i zdecydowanie prowadzi w tabeli Bundesligi. Bayern Monachium zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 27 punktów, a VfL Wolfsburg czwarte miejsce z wynikiem 15 punktów.

W tegorocznym Pucharze Niemiec, w pierwszej rundzie VfL Wolfsburg pewnie pokonał SV Stuttgarter Kickers 1:4 (0:2*), po bramkach Max’a Kruse (4’), Bas’a Dost (45’), Kevin De Bruyne (47’) i Nicklas’a Bendtner’a (86’). Jedynego gola dla SV Stuttgarter Kickers zdobył L. Badiane.

Natomiast Bayern Monachium, zagrał przeciwko FC Nöttingen 1957, i pokonał ich 1:3 (1:3*), po bramkach Arturo Erasmo Vidal Pardo (z rzutu karnego w 5 minucie), Mario Goetze (w 17’) i Roberta Lewandowskiego (w 26’). Gola dla FC Nöttingen, zdobył Niklas Hecht-Zirpel (w 16’).

Wtorkowe spotkanie WfL Wolfsburga z Bayernu Monachium, o awans do kolejnej rundy w Pucharze Niemiec, zapowiada się bardzo ciekawie. Która z drużyn okaże się lepsza przekonamy się o tym po zakończeniu meczu…