Puchar Świata w skokach w Engelbergu. Zwycięża Morgenstern. Małysz drugi

Mariusz Michalak
Małysz wraca do wielkiej formy. Polak prowadził po pierwszej serii. Niestety w drugiej serii musiał uznać wyższość Austriaka. Dla Adama to 84 podium w karierze.

Przez kwalifikacje do dzisiejszego konkursu przeszło pięciu Polaków: Krzysztof Miętus, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Kamil Stoch i Adam Małysz. Najlepiej z nich spisał się Kamil Stoch, który wylądował na 127 metrze. Adam Małysz racji zajmowania miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata nie musiał się kwalifikować. Nie udało się Dawidowi Kubackiemu, który skoczył zaledwie 102 5 metra.

Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata na Grosss-Titlis-Schanze wygrał skokiem na odległość 127 metrów Wolfgang Loitzl.

Pierwsza seria należała do Adama Małysza. Orzeł z Wisły skoczył 137 metrów i był to najdłuższy skok w serii. Tylko o 0,4 punktu wyprzedzał Austriaka Thomasa Morgensterna i o ponad dwa punkty zajmującego trzecie miejsce Fina Matiego Hautamekiego.

Do finałowej trzydziestki z bardzo dobrym rezultatem wszedł Kamil Stoch. Oddał bardzo dobry skok na odległość 131,5 metra, który zapewnił mu szóste miejsce w stawce zawodników. Na 22 miejscu został sklasyfikowany Marcin Bachleda. Po pierwszej serii naszym zawodnikom pokibicować mógł Stefan Hula, który zajął 36. miejsce i Krzysztof Miętus, który został sklasyfikowany na 45. miejscu.

Niestety w drugiej serii Małysz nie zdołał utrzymać prowadzenia. Polak musiał uznać wyższość Morgensterna. Polak skoczył 135 metrów i przegrał o 2,2 pkt. Trzecie miejsce utrzymał Matti Hautameki. Dobre 12. miejsce zajął Kamil Stoch. Zapunktował także Marcin Bachleda, który ostatecznie zakończył dzisiejszą rywalizacją na 25 lokacie.