Puchar Włoch: Inter lepszy od Juve

kamil156@op.pl
[email protected]
Inter Mediolan pokonał Juventus Turyn 2:1 w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch. Dzięki zwycięstwu podopieczni Jose Mourinho awansowali do półfinału tych rozgrywek.

Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla drużyny Juventusu. Już w 10. minucie bramkę zdobył brazylijski pomocnik, Diego. Po tym golu obie ekipy nie potrafiły przez ponad godzinę zmienić rezultatu, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyli gospodarze. W 71. minucie spotkania padła wyrównująca bramka. Piłka po strzale Wesleya Sneijdera odbiła się od muru, a do bramki Buffona skierował ją obrońca gospodarzy, Lucio. W 89. minucie wynik spotkania ustalił Mario Balotelli strzelając bramkę na 2:1 dla Interu.

Czy po tej porażce Juventusu, trener Ciro Ferrary uratuje swoją posadę? Wydaje się mało prawdopodobne, aby trener, który w ostatnich dwunastu pojedynkach odniósł zaledwie trzy zwycięstwa i doznał dziewięciu porażek, mógł utrzymać pracę.

W półfinale zawodnikom z Mediolanu przyjdzie zmierzyć się z ACF Fiorentiną.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2:1 (0:1)
0:1 - Diego 10'
1:1 - Lucio 71'
2:1 - Balotelli 90'

Składy:

Inter: Toldo, Maicon, Lucio, Materazzi, Santon, J. Zanetti, Cambiasso (61' D. Milito), Motta, Sneijder, Balotelli, Pandev (80' Muntari).

Juventus: Buffon, Grygera, F. Cannavaro, Chiellini, Grosso, Candreva, Sissoko, Felipe Melo, De Ceglie (90+2' Paolucci), Diego, Amauri.

Żółte kartki: Maicon (Inter) oraz Chiellini, Felipe Melo, Cannavaro (Juventus).

Sędzia: Antonio Damato.