Rajdowe Mistrzostwa Świata. Dublet Citroena w rajdzie Grecji!

Sebastien Ogier
Sebastien Ogier Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Francuz Sebastien Ogier jadący Citroenem DS3 wygrał 57. Rajd Grecji, siódmą eliminację samochodowych mistrzostw świata. Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał jego partner z zespołu, siedmiokrotny mistrz świata, Sebastien Loeb.

Broniący tytułu mistrza świata Loeb uplasował się w rajdzie, uważanym za najtrudniejszy w całym cyklu, na drugiej pozycji, przegrywając ze swoim parterem z Citroena o jedyne dziesięć sekund. Trzeci rajd ukończył za kierownica Forda Fin Mikko Hirvonen (Fiesta RS WRC).

Przed ostatnim, niedzielnym etapem, z zaplanowanymi pięcioma odcinkami specjalnymi, liderem był aktualny mistrz świata wyprzedzając o 2,2 s Ogiera i 20,9 s Norwega Pettera Solberga. Czwarty był Hirvonen ze stratą 22,4 s.

Niedzielne pierwsze odcinki specjalne trochę zamieszały w ogólnej klasyfikacji kierowców. Dwa z nich wygrał Fin Jari-Matti Latvala, który pierwszego dnia rajdu miał problemy techniczne, sporo stracił i nie liczył się w walce o zwycięstwo. Na trzecim odcinku śmiało zaatakował Ogier. Jadąc bezbłędnie technicznie i bardzo szybko wyszedł na czoło stawki przed swojego bardziej utytułowanego kolegę z zespołu i kontrolując sytuacje zdołał utrzymać prowadzenie do mety, odnosząc piąte w karierze zwycięstwo w rundzie rajdowych mistrzostw świata. Dla Loeba również był to szczególny rajd. Zajmując drugie miejsce po raz setny stanął na podium.

Kolejną rundą mistrzostw świata będzie w dniach 28-31 lipca Rajd Finlandii.

Klasyfikacja Rajdu Grecji, generalna klasyfikacja i klasyfikacja konstruktorów na następnej stronie.