Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Recenzja polskiego smartfona MyPhone Q-Smart II

Redakcja
myPhone Q-Smart II
myPhone Q-Smart II mat. producenta
MyPhone Q-Smart II to tani smartfon polskiego producenta.

MyPhone Q-Smart II występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i czarnej. W pudełku, oprócz telefonu, użytkownik znajdzie baterię, kabel USB, zestaw słuchawkowy, zasilacz, kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi oraz ulotkę. Na pokładzie smartfona znalazł zastosowanie czterordzeniowy procesor Quad Core 1.3 GHz, 1 GB pamięci RAM (w tej cenie producenci raczej „wciskają” 512 MB) oraz 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia jej do 32 gigabajtów. Całość obsługuje system operacyjny Android 5.1 Lollipop.

Multimedia w tym telefonie, jak na swoją kategorię cenową, prezentują się idealnie. Głośnik jest bardzo głośny, tylna kamerka posiada 5 megapikseli rozdzielczości i lampę LED oraz tryb HDR, umożliwiający wydobycie głębi kolorów obrazu i w odpowiedni sposób zbilansowanie światła w różnych jego obszarach. Przednia kamerka posiada 2 megapiksele (wg producenta), jednak benchmark wskazuje, że jest to 2.2 MP. Ekran jest trójpunktowy, co stanowi dobry wynik (modele w tej kategorii cenowej raczej posiadają multitouch na dwa punkty). Jak o wyświetlaczu mowa, smartfon posiada 4,5 calowy ekran IPS o rozdzielczości 854×480 px (218 punktów na cal). Telefon oczywiście obsługuje Dual SIM (główna karta jest w rozmiarze microSIM, natomiast dodatkowa – standard SIM).

Smartfon bardzo dobrze pasuje do dłoni, jego wymiary wynoszą: 134 x 65 x 9.5 mm, zaś waga – 144,8 g. Sama obsługa nie jest kłopotliwa. Wszystko działa bardzo płynnie i się nie zacina, czego nie mogę powiedzieć o moim prywatnym smartfonie renomowanej koreańskiej marki. Duża ilość przeinstalowanych programów (takich jak BookApart, Ceneo, Domowi, Envelo, Homebook, Kropka.TV, Legimi ebook czy nawigacja NaviExpert) nie powoduje żadnych lagów i nie spowalnia urządzenia. Większość z nich jest niepotrzebna więc spokojnie można je usunąć.

Q-Smart II jest ładny, ma wyraziste i lekko zaokrąglone krawędzie. Z prawej strony ma przyciski głośności oraz blokady, na górze zaś – port micro USB oraz gniazdo słuchawkowe.

Przetestowałem tego smartfona za pomocą programu AnTuTu. Urządzenie dostało 22062 punktów. Gdybym miał zamiar kupować sobie teraz smartfona i miałbym do wydania nie więcej niż 300 zł z pewnością wybrałbym ten model.

Wadą telefonu jest słaba bateria o pojemności 1900 miliamperogodzin (bowiem z trudem udało mi się osiągnąć jeden dzień pracy) oraz brak technologii LTE. Zalet jest znacznie więcej, między innymi: przyjemnie leży w dłoni, wykazuje pozytywny stosunek jakości do ceny, fabrycznie naklejona folia ochronna na wyświetlaczu, płynność działania. Zaletą jest również szybkość ładowania. Jak dla mnie duże znaczenia ma wsparcie technologii USB OTG, gdyż często na tablecie i telefonie korzystam z pendrive, czego w tym smartfonie również nie zabrakło.

Smartfon dostępny jest w sprzedaży w sieci sklepów Biedronka od pierwszego dnia wiosny, a jego cena to 279 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto