Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekolekcje krakowskiej wspólnoty studentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Paweł
Paweł
Wspólne zdjęcie stypendystów
Wspólne zdjęcie stypendystów Radek Janica
W weekend 3-5 grudnia wspólnota studentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z Krakowa, odbyła adwentowe rekolekcje w Koninkach.

W piątek, 3 grudnia spod kościoła św. Szczepana w Krakowie wyruszyły dwa autokary ze studentami, pod czujnym okiem opiekuna ks. Rafała Marciaka. Zmierzały do Koninek, ostoi ciszy
i spokoju, by jak co roku odbyć swoje wspólnotowe rekolekcje. Poprzednie miały miejsce w Zakrzowie (kilkakrotnie) i Groniu. Tym razem wybór padł na osadę o charakterze turystycznym
i wypoczynkowym w powiecie limanowskim, 13 km od Mszany Dolnej w gminie Niedźwiedź.

Koninki kojarzone są z ośrodkiem wypoczynkowym "Ostoja Górska", w którym zamieszkali studenci i koleją linową na górę Tobołów, a zimą ze stacją narciarską. Koninki leżą na obrzeżu Gorczańskiego Parku Narodowego. Miejscowość jest doskonałą bazą wypadową na gorczańskie szlaki.

Studenci po 2 godzinach jazdy przybyli tu, by dobrze przygotować się, swoje drogi, wyprostować ścieżki życia przed świętami Bożego Narodzenia. Mieli ku temu świetne warunki. Okolica była niejako wyjęta z bajki, czego dopełniał wspaniały zimowy klimat jak i atmosfera zażyłości i integracji wspólnoty.

Na początek poznali gospodarzy ośrodka, którzy opowiedzieli im jego historię, jak i spędzili czas na spotkaniu integracyjnym. W sobotę, dniu Św. Barbary, mieli okazję skorzystać z największej atrakcji Koninek, którą jest czynna przez cały rok kolej linowa na górę Tobołów (964 m n.p.m.) Po 8 minutach jazdy dotarli do górnej stacji kolejki, skąd rozciągają się malownicze widoki na północne stoki Gorców oraz sąsiednie pasma górskie. Tobołów to doskonały punkt wypadowy na piesze wędrówki w głąb Gorczańskiego Parku, m.in. na Suhorę (Obserwatorium Astronomiczne), Obidowiec, Stare Wierchy, czy Turbacz.

Następnie już pieszo wyszli na szczyt Suhory (1000 m n.p.m.), na którym zwiedzili Obserwatorium astronomiczne Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest to najwyżej położona tego typu placówka w Polsce. Mając wokół siebie urzekające widoki zeszli do ośrodka. Po górskiej eskapadzie nadszedł czas spotkania z gościem, ks. Dariuszem Kowalczykiem. Tuż po nim studenci uczestniczyli we Mszy
świętej wraz z nauczaniem adwentowym, które skupione było wokół mistyki Eucharystii, odważnego przeżywania wiary i dawaniu świadectwa swoim życiem. Wieczorem odbył się seans filmowy.

Niedziela, Światowy Dzień Wolontariusza, minęła pod znakiem modlitwy, liturgii i długiego pożegnania. Słowami wielkiego Polaka, Jana Pawła II studenci mogli powiedzieć, że z Koninek żal było odjeżdżać.

W imieniu wszystkich studentów, stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z Krakowa, chciałem szczerze podziękować organizatorom rekolekcji, gospodarzom ośrodka i opiekunom duchownym za wyjazd, wspólnie przeżyty wspaniały czas, okazałą pomoc i serdeczność przy organizowaniu i w trakcie rekolekcji.

Mamy nadzieję, że takich okazji będzie jeszcze więcej i jeszcze nie raz będziemy mogli tak dobrze przeżyć rekolekcje. Tym bardziej że ten pobyt był dla nas miłym i owocnie przeżytym czasem w doskonale przygotowanej atmosferze. Liczne atrakcje jakie na nas czekały były dodatkowym atutem, wartością dodaną. Miła aura i śliczny plener dawały poczucie magii i dały odczuć wyjątkowość tych dni. Cieszymy się z dobrego przygotowania do Świąt. Dziękujemy za ten czas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto