MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rekrutacje do szkół rozregulowane. Ich terminy muszą zostać przesunięte. MEN: Bierzemy pod uwagę różne scenariusze

js
Rekrutacje do szkół zostaną przesunięte.
Rekrutacje do szkół zostaną przesunięte. Karol Makurat
Rekrutacje do wszystkich szkół: średnich i wyższych zostaną przesunięte. Początkowo założone terminy są niemożliwe do utrzymania. Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że dostał pismo od konferencji rektorów, w którym została zawarta wyraźna sugestia o możliwości przesunięcia terminów rekrutacji – dopasowanych do nowych terminów matur.

Szkoły są zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce. Na razie lekcje odbywają się zdalnie. Początkowo zamknięcie szkół miało potrwać do 25 marca. Później przesunięto zalecenie do Wielkanocy. Wczoraj ogłoszono, że przerwa w nauczaniu stacjonarnym potrwa co najmniej do 26 kwietnia.

MEN: Rok szkolny powinien skończyć się 26 marca

Minister edukacji Dariusz Piontkowski udzielił wywiadu w Programie I Polskiego Radia. Szef MEN powiedział, że rok szkolny powinien się skończyć planowo, czyli 26 czerwca. Zastrzegł jednak, że:

musimy brać pod uwagę różne scenariusze. Ta ostatnia decyzja o wydłużeniu ograniczenia zajęć w szkołach do 26 kwietnia wynika przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo, zdrowie uczniów i nauczycieli. Nie chcieliśmy ich narażać i przede wszystkim nie dopuścić do rozprzestrzeniania się epidemii, bo przypomnę, że ten i inne zakazy, które obecnie funkcjonują, miały przede wszystkim nie dopuścić do zbyt dużej liczby zarażeń. Na razie przynosi to efekty.

Rekrutacja do szkół odbędzie się w innym terminie

Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że absolwenci szkół będą mogli rekrutować się nieco później niż zwykle. Maturzystom nie powinien jednak przepaść rok nauki – do szkół wyższych po prostu dostaną się później niż zwykle. Szef MEN powiedział, że odpowiedni list od rektorów dostał dwa dni temu. Deklarują oni, że uczelnie wyższe dostosują się do nowych terminów matur:

[Rektorzy – red.] wyraźnie sugerują, że zmienią terminarz rekrutacji, nie będzie on tak jak zwykle na samym początku wakacji, tylko będzie przedłużony o miesiąc, a nawet więcej, ale dostosują się do nowych terminów egzaminów maturalnych.

Dariusz Piontkowski podkreślił jednocześnie, że później obędzie się rekrutacja do szkół średnich.

Źródło: PolskieRadio.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto