Roland Garros. Przysiężny przepadł na paryskich kortach

Rosjanin Michaił Jużny wyeliminował Michała Przysiężnego w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open rozgrywanego na kortach im. Rolanda Garrosa. Przysiężny debiutował w paryskim turnieju.

Jużny, aktualnie trzynasty na świecie, jest rozstawiony w paryskim turnieju z numerem 11. Wygrał pierwszego gema w meczu na korcie numer jeden, Przysiężny wyrównał na po jeden. Następne piętnaście gemów wygrał Rosjanin. Polak był spięty, jego zagrania lądowały w siatce albo na aucie, z kolei Jużny swobodnie kończył piłki.

Kolejnego gema Przysiężny wygrał w trzecim secie przy stanie 4:0. Było już 5:2 dla Rosjanina, który odrobinę się rozluźnił i pojawiły się dwa break pointy dla Przysiężnego. Polak wykorzystał drugą okazję i zrobiło się 5:3. Serwował Przysiężny, mógł łatwo wygrać gema, ale znów pojawiły się błędy, Polak musiał bronić dwóch meczboli. Przy 5:4 Jużny był już skoncentrowany, Przysiężny wygrał pierwszą piłkę tego gema, ale po chwili Rosjanin miał już dwie kolejne piłki meczowe, wykorzystał już pierwszą, kończąc mecz smeczem po godzinie i 36 minutach.

Przysiężny popełnił w meczu 34 niewymuszone błędy, bezpośrednio wygrał 28 piłek, u Jużnego ten bilans wyniósł 11 do 28. Jużny wygrał po pierwszym serwisie 81 proc. punktów, Przysiężny tylko 53 proc.

W drugiej rundzie Jużny zagra z lepszym z pary Michael Yani ( USA)- Lukas Lacko ( Słowacja)

Michaił Jużny- Michał Przysiężny 6:1, 6:0, 6:4.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani