Ruch zmiażdżył Metalurg Skopje i zagra w kolejnej rundzie LE!

Patryk
Patryk
W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Metalurg Skopje 3:0. W pierwszym meczu było 3:1 dla podopiecznych Tomasza Fornalika. Tym samym chorzowianie awansowali do III rundy el. LE.

Od samego początku spotkania Ruch przeważał, prowadząc grę i z minuty na minutę stwarzał coraz groźniejsze sytuacje pod bramką gości. Przewaga podopiecznych Tomasza Fornalika udokumentowała się już w 9. minucie meczu, gdy to z rzutu rożnego po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka bramkę zdobył Łukasz Janoszka. Jednak "Niebiescy" nie zaprzestawali ataków i po 6 minutach cieszyli się już drugim golem, tym razem autorstwa Gabora Straki. Zawodnik chorzowskiego klubu doskonale przymierzył z około 40 metrów. Po zdobyciu drugiego gola, gra odrobinę się uspokoiła, ponieważ Ruch oddał inicjatywę rywalom, licząc na zabójcze kontrataki.

Druga połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi gospodarzy i to oni stwarzali większe zagrożenie pod bramką, jednak bramkarz i obrona chorzowian stanęli na wysokości zadania. Piłkarze Metalurga odpuścili nieco grę w defensywie, co wykorzystał w 62. minucie nie kto inne jak Arkadiusz Piech, który dostał doskonałe podanie od Macieja Jankowskiego. Przybici Macedończycy nie potrafili nic wskórać przez dalszą cześć spotkania i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem polskiej drużyny, a zarazem awansem do kolejnej rundy rozgrywek.

Metalurg Skopje 0:3 Ruch Chorzów

Bramki: Janoszka 9', Straka 15', Piech 62'

Kartki: P. Ljamcevski 84', Alumerović 84', Dragović 87' (czerwona) - Piech 40', Stawarczyk 77'

Składy:

Metalurg Skopje: Pavlović, Petkovski, Dragović, Kralevski, Ljamcevski, Dimoski (P. Ljamcevski 46') , Krstev, Stevanović, Ristovski (Nestorovski 66'), Memedi (Alomerović 58'), Curlinov

Ruch Chorzów: Pesković, Djokić (Lewczuk 53'), Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski, Janoszka (Starzyński 78'), Straka, Malinowski (Lisowski 66'), Zieńczuk, Jankowski, Piech